Svátek má: Vítězslav

Regiony

Velikost textu:

Opilec se skoro třemi promile se chystal napadnout strážníka

Opilec se skoro třemi promile se chystal napadnout strážníka

Po vyspání na plzeňské záchytce se bude zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci, za který mu hrozí až desetitisícová pokuta.

Ilustrační foto
23. března 2019 - 07:00
 
Falešným společníkem pro včerejší večer se pro dvojici mužů stal alkohol, obzvláště pak pro jednoho z nich.  Zjevně podnapilí se pohybovali u křižovatky ulic Klatovská a Nerudova, hrozilo, že mohou spadnout do silnice. Jeden z vrávorajících opilců po příjezdu přivolané hlídky městské policie obrátil svou pozornost na zasahující strážníky. Sprostě na ně pokřikoval. Jakmile ho vyzvali, aby se jim legitimoval, nereagoval, začal máchat kolem rukama a rozhodl se, že na místě nezůstane, že půjde pryč. Nedal si říct, neakceptoval výzvu, aby se zklidnil a zůstal na místě. Otočil se a s napřaženou rukou v pěst se pak přibližoval ke strážníkovi. Za užití donucovacích prostředků byl zpacifikován, skončil s pouty na rukou. Noc strávil muž na záchytce. Tady byl podroben testu na přítomnost alkoholu v dechu. Přístroj ukázal hodnotu 2,85 promile.


Přímo před zraky strážníků vykonal malou potřebu hodinu po půlnoci padesátiletý muž sedící na lavičce zastávky MHD Hlavní nádraží v Šumavské ulici.

To, že si ulevil přes oblečení a hlavně to, že znečistil veřejnou lavičku, vůbec neřešil a ještě byl na hlídku drzý. Jeho jednáním se teď bude zabývat přestupková komise.


Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)