Svátek má: Lumír

Regiony

Velikost textu:

Opilá nezletilá dívka skončila v péči zdravotníků

Opilá nezletilá dívka skončila v péči zdravotníků

Případ nezletilé opilé dívky řešili ve čtvrtek v podvečer strážníci na Lochotíně. Hodnota naměřené hladiny alkoholu se blížila dvěma promile.

Ilustrační foto
19. ledna 2020 - 07:00

Během pochůzky v Sokolovské ulici je zaujala dvojice dívek. Patnáctiletá dívka se v tu chvíli starala o svoji stejně starou kamarádku sedící na chodníku, které se předtím udělalo zle. Příčina byla brzy zřejmá, byl to alkohol. Z jejího dechu byl cítit a dívka nesrozumitelně hovořila. Vzhledem k dalším zjištěným okolnostem odvezli strážníci dívku do místa jejího bydliště, kde se potom podařilo kontaktovat jejího zákonného zástupce.

Teenagerka se podrobila dechové zkoušce, při níž nadýchala 1,81 promile. Kvůli jejímu zhoršujícímu se zdravotnímu stavu přijeli záchranáři. Ti nezletilou dívku po ošetření spolu s jejím zákonným zástupcem odvezli do FN Plzeň-Lochotín, Dětské oddělení k další péči.

Psi, kočky, exotická a jiná zvířata odchytávali strážníci v Plzni

Muž svým podivným chováním děsil hosty restaurace. Skončil v péči odborného zdravotního personálu psychiatrického oddělení.

Ve středu v podvečer směřovala hlídka městské policie do restaurace v hotelu v Plzni Křimicích, kam ji zavolal 52letý muž na jednoho z hostů, který se podle něj choval podivně. Poté co si měl host dát jedno pivo, měl začít mluvit zcela scestně a sám pro sebe, což samozřejmě mělo děsit nejen oznamovatele, ale také další návštěvníky restaurace. Z chování 35letého muže byly zřejmé známky psychické poruchy. Když ho strážníci oslovili, nevěděl jaký je den, kde bydlí ani nehovořil s nimi k věci, na kterou se ho předtím ptali. Hlídka si vyžádala z toho důvodu příjezd zdravotnické záchranné služby. Strážníci muže podrobili dechové zkoušce s výsledkem 0,15 promile. S provedením testu na přítomnost omamných a psychotropních látek nesouhlasil. Jako důvod uvedl fobii z plastů a strach z otravy. Za asistence strážníků byl muž převezen k dalším vyšetřením zdravotníky do nemocničního zařízení v Plzni na Lochotíně, psychiatrické oddělení.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mp)