Svátek má: Albert

Regiony

Velikost textu:

Odstraněná herní sestava pro děti už nevyhovovala bezpečnosti

Odstraněná herní sestava pro děti už nevyhovovala bezpečnosti

V současnosti pravděpodobně postrádají maminky s dětmi svoji oblíbenou herní sestavu v plzeňské Puškinově ulici.

Horníčkova zahrada
12. srpna 2019 - 07:00

Obvod Plzeň 3 tuto již stavem nevyhovující sestavu nechal odstranit a malí návštěvníci se mohou těšit na zcela novou sestavu se skluzem a houpačkou, která bude nainstalována hned, jak ji dodá výrobce. Dodací lhůty jsou dlouhé, mnohdy osm a více týdnů, nicméně jak potvrdila vedoucí ODŽP ÚMO Plzeň 3 Marie Rumlová, probíhají intenzivní jednaní tak, aby se nová sestava objevila se začátkem nového školního roku.

„Jde nám především o bezpečnost dětí, proto dětská hřiště každý týden osobně kontrolují pověření pracovníci našeho úřadu. Během každých tří měsíců pak provádí pravidelné odborně technické kontroly všech prvků. Z těchto kontrol jsou předkládány podrobné revizní zprávy včetně fotodokumentace. Při poslední revizi tohoto hřiště odborná kontrola doporučila odstranit herní prvky, což bylo dříve, než jsme předpokládali“, informuje David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Dětské hřiště v Mandlově ulici na Borech má novou hrací sestavu

„Maminkám se samozřejmě omlouvám, nicméně jim mohu nabídnout herní prvky v Horníčkově zahradě u našeho úřadu, která je zpřístupněna veřejnosti v pracovní dny zhruba od 8:00 do 18:00 hodin a nachází se v blízkosti hřiště v Puškinově ulici“ dodává David Procházka.

Plzenskenovinky.cz informoval Miroslav Knotek, mluvčí radnice třetího plzeňského obvodu.

(jv, Plzenskenovinky.cz, foto:plzen3)