Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Ochránci přírody a myslivci pořádají „Odpoledne s přírodou“

Ochránci přírody a myslivci pořádají „Odpoledne s přírodou“

Myslivecký spolek Sirá ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody v Rokycanech pořádá odpoledne s přírodou.

Pavel Moulis
2. října 2017 - 07:00

Akce se uskuteční v sobotu 7. října od 14.00 do 17.00 hodin u lovecké chaty pod obcí Sirá na Rokycansku. Smyslem akce je nejen propagace myslivosti a ochrany přírody, ale především představení volnočasových i odborných činností veřejnosti. Právě pro ni je připraven pestrý program.

"Po krátkém zahájení se představí rokycanská záchranná stanice se svými aktivitami. Magnetem akce bude v 15.00 hodin vystoupení trubačů a v 16.30 hodin si řekneme něco o kroužkování ptáků včetně praktických ukázek. V rámci příjemně stráveného odpoledne se dozvíte o fotografování zvěře v přírodě, jak se chovat při dopravních nehodách se zvěří, jak určovat stáří srnčí zvěře podle trofeje a v případě příznivého počasí bude i letová ukázka makety vrtulníku. Uvidíme řezbářskou práci, myslivecké obrazy i malou výstavu trofejí," láká Pavel Moulis.


Prezentovat se bude Zvíkovecká kytička a Charita Rokycany se svými výrobky. Pro děti budou připraveny nejen nejrůznější hry, střelba ze vzduchovky, malování na obličej či jízda na koních v krásném prostředí podzimní přírody. Součástí odpoledne bude i myslivecké občerstvení a pozdější přátelské posezení u ohně.

Plzenskenovinky.cz informoval Pavel Moulis, předseda ZO ČSOP Rokycany.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:p.moulis)