Svátek má: Bartoloměj

Regiony

Velikost textu:

Novoroční ohňostroj rozzářil nebe nad náměstím Republiky

Novoroční ohňostroj rozzářil nebe nad náměstím Republiky

Na Nový rok připravil plzeňský centrální obvod na náměstí Republiky již popáté novoroční oslavu zakončenou slavnostním ohňostrojem.

Novoroční Plzeň
3. ledna 2019 - 07:00

Nejprve patřila plocha náměstí dětem, které si přišly užít svoji dětskou diskotéku, poté zcela zaplněné náměstí Republiky sledovalo barevnou třaskavou show.

Pro děti hrála už od půl páté odpoledne diskotéka se známými písničkami, samotný ohňostroj pak vypukl o hodinu později. Stejně jako minulý rok ho měla v režii firma Minergis, a během premiérové osmiminutové show, kterou doprovázela hudba na téma James Bond, vyletělo do vzduchu více než 4 tisíce barevných světlic.

Plzeňany přišli pozdravit zástupci vedení plzeňského centrálního obvodu - starosta David Procházka a místostarostové Petr Baloun a Ondřej Ženíšek.

„Již před pěti roky jsme se rozhodli, že vynecháme řízené oslavy Silvestra a uspořádáme Novoroční ohňostroj 1. ledna. Tento krok možná ze strany veřejnosti zpočátku přinesl rozpaky, ale ujal se a podle zpráv z médií již tímto způsobem postupuje řada větších měst nejenom v Plzeňském kraji, ale také v republice“, říká starosta centrálního obvodu David Procházka, který přišel popřát návštěvníkům této akce mnoho zdraví a úspěchů v novém roce a spolu s nimi odpočítal zahájení ohňostroje.
Novoroční přání pronesli přítomným Plzeňanům i místostarostové MO Plzeň 3 Petr Baloun a Ondřej Ženíšek.

„Naším záměrem je především potěšit rodiny s dětmi, které Silvestr většinou tráví doma a nemohou si tak ohňostroj užít“, informuje Petr Baloun.

„Myslím si, že je to i docela příjemné zakončení novoroční procházky. A že se lidem tato novoroční akce líbí, svědčí zcela zaplněná plocha plzeňského náměstí“, dodal Ondřej Ženíšek.

Plzenskenovinky.cz informoval Miroslav Knotek, mluvčí radnice třetího plzeňského obvodu.

(jv, Plzenskenovinky.cz, foto: ÚMO Plzeň 3)