Svátek má: Agáta

Regiony

Velikost textu:

Noví obyvatelé Útulku pro zvířata v nouzi v Plzni

Noví obyvatelé Útulku pro zvířata v nouzi v Plzni

V plzeňském útulku přijali v pondělí několik zvířat a strážníci zachránili psa z rozpáleného auta.

Záchrana psa z rozpáleného auta
26. června 2019 - 07:00

V pondělí v dopoledních hodinách přišla do útulku 45letá žena a přinesla dvě malá nalezená koťata. Stará byla zhruba 2 měsíce.  Paní je našla u kamenolomu v Liticích. Další kočku tentokrát i s koťaty si strážníci převzali od obyvatele Zámecké ulice.  Zvířata se k němu zaběhla na zahradu. Ve večerních hodinách vyjela poté hlídka ze skupiny pro odchyt zvířat na Lochotín do ulice Elišky Krásnohorské.  U lavičky zde byla uvázaná cca roční fenka křížence.  Majitel nebyl nikde v dohledu a nebylo možné ho zjistit, jelikož nebyl u ní zjištěný identifikační čip. Strážníci psa odvezli do útulku, kde se o něj postarali.

Strážníci ze stanice Územně strážní služby byli v pondělí pozdě odpoledne upozorněni na psa, kterého někdo nechal na slunci v  zaparkovaném autě na parkovišti v Divadelní ulici v Plzni.  Nakonec se jim podařilo zvíře z vozidla osvobodit a postarali se o něj.

Když přišli strážníci k autu, pes polehával a trochu poštěkával. K vozidlu se nikdo nehlásil, majitelku se podařilo zjistit, ale nepocházela z Plzně. Pomoci najít, kde by mohla být, se snažili i lidi z  místních firem. Jeden z prodejců se dokonce pokusil auto ochladit. Po 40 minutách už pes špatně reagoval. Hlídka vyhodnotila situaci jako krizovou. Pootevřeným okénkem se podařilo městské policistce prostrčit ruku a otevřít dveře auta a psa osvobodit. Okamžitě mu dali strážníci napít a vzali ho odpočinout do stínu na svoji služebnu. Dveře auta se jim podařilo opět uzamknout. Za stěračem auta nechali majitelce strážníci vzkaz. Výzvu za spáchaný dopravní přestupek, kdy nezaplatila parkovné a informaci, kde psa najde. Teprve 19letá řidička a nezodpovědná majitelka zvířete si ho poté od strážníků na jejich služebně převzala.

V péči plzeňských záchranářů skončil dezorientovaný muž. Dezorientovaného muže, kterého našli strážníci městské policie v nočních hodinách ležet ve vjezdu do vnitrobloku v Plzni v Bolzanově ulici, odvezli z místa záchranáři do zdravotnického zařízení.

Strážníci chytali papouška v bance a vibrátor v kontejneru

Na spícího muže byla městská policie upozorněna chvilku po půl jedné v noci oznámením na lince 156. Když ho strážníci probudili, zpočátku s nimi vůbec nehovořil. Kýváním hlavou dával najevo, že je v pořádku, že není zraněný. Hlídka mu pomohla vstát a posadit se na lavičku. Přítomnost alkoholu vyloučila dechová zkouška. Uvedl ovšem, že užívá antidepresiva. Hovořil přitom také o tom, že byl právě na cestě za svou bývalou přítelkyní. Choval se podivně. Přivolaná zdravotnická záchranná služba ho převezla k dalšímu vyšetření do ambulance nemocnice v Plzni na Lochotíně.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,pzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)