Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Nové obyvatele má útulek pro zvířata v nouzi na Borských polích

Nové obyvatele má útulek pro zvířata v nouzi na Borských polích

Útulek pro zvířata v nouzi na Borských polích má další dva nové obyvatele, které sem dovezli strážníci z odchytové skupiny. Jde o dva psy, kteří pobíhali bez svých majitelů nebo průvodců v ulicích města.

Nalezený Jack
4. srpna 2018 - 07:00

Necelou hodinu po poledni byli strážníci z odchytové skupiny přivoláni kolegy z Doubravky do Zábělské ulice.  Dvacetiletá dívka tu našla na konečné zastávky MHD linky č. 16 volně pobíhajícího labradora. Cca 6 – 7 let staré zvíře mělo látkový obojek se štítkem a telefonním číslem, na které se ale nedalo dovolat. U psa nebyl nalezen čtecím zařízením ani identifikační čip, z toho důvodu ho také převezli strážníci do útulku.

V podvečer pak vyslal operační strážník hlídku ze skupiny pro odchyt do ulice K Řece. Pozornosti mladé ženy zde neušel kříženec Jack Russella, který kolem pobíhal bez majitele nebo průvodce. Stejně tak u něj nebyl nalezen identifikační čip, proto s ním zamířila hlídka do útulku.

Strážníci městské policie se složili na dárky pro opuštěná zvířata

Při odchytu zvířete, tedy hlavně psů, městští policisté zjišťují, zda má zvíře čip. Pokud ano a je v databázi evidence psů, převáží zvíře na místo bydliště, není-li chovatel doma, nechávají upozornění.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mp)