Svátek má: Lýdie

Regiony

Velikost textu:

Nové griloviště mohou využívat také lidé v Tachově

Nové griloviště mohou využívat také lidé v Tachově

K oblíbené letní kratochvíli patří bezesporu grilování a pikniky. Vzdávat se jich nemusí ani lidé ve městech. Steak si totiž mohou připravit na veřejných grilovištích.

Griloviště v Tachově
13. července 2019 - 07:00

A to i díky Vitaně, která již několik let podporuje jejich výstavbu. A nepřestává ani letos. Grilovacích míst přibude během léta hned šest.

Ochuzeni nebudou ani v Tachově. Maso či zeleninu si připraví na odpočinkovém místě u rozhledny na Vysoké.

„Dosud jsme grilovací místo neměli, lidé využívali pouze ohniště. Vznik griloviště iniciovala skupinka místních a my jsme se o tom dozvěděli až zpětně. Přiznám se, že do té doby jsme o něčem takovém neuvažovali,“ řekl tachovský starosta Ladislav Macák.

Vybraná lokalita bude lidem nabízet pestré vyžití. Griloviště se totiž nachází v odpočinkové zóně, jejíž součástí je naučná stezka, cyklostezka a místo je často využívané pro pořádání koncertů či festivalů. Docházková vzdálenost od obytné části je nanejvýš 800 metrů.

„Místa vybírali hlasující od 6. března do 3. dubna 2019 na webu www.grilujemevemeste.cz, přičemž mohli hlasovat pro jakékoliv místo v ČR zadáním PSČ. Po tu dobu projevili zájem o výstavbu grilovacích míst v 421 obcích či městských částech,“ dodal Martin Kusal z oddělení marketingu společnosti Vitana.Maso i zeleninu si lidé ve vybraných lokalitách připraví na kvalitním ocelovém grilu s šířkou roštu 80 centimetrů, který dokáže uspokojit i opravdu velkou skupinu strávníků. Každé griloviště bude vybavené designovým kulatým stolem a lavičkou, obojí v provedení z modřínového dřeva. Grilující jistě ocení i boční stolek na odkládání surovin, marinád a nástrojů ke grilování, chybět nebude ani pohrabáč na úpravu uhlí.

„Vitana jako hlavní značka trhu s kořením v České republice chce lidem přinášet možnost příjemných zážitků z grilovacích pikniků s rodinou a přáteli. Jsme rádi, že vedení obcí našla pro náš projekt pochopení a maximálně napomohli jeho realizaci. Součástí tohoto projektu je také poskytování informací, kde a jak si mohou lidé užít bezpečné grilování ve veřejném prostoru, přestože třeba nemají k dispozici zahrádku. Doufáme, že dokážeme radost z grilování v budoucnu přinést do dalších míst v České republice,“ uzavřel Michal Panocha, marketingový ředitel společnosti Vitana.

Plzeňskénovinky.cz informovala Kateřina Chourová.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:k.chourova)