Svátek má: Lumír

Regiony

Velikost textu:

Návštěvníkům se otevírá nezrekonstruovaný Loosův interiér

Návštěvníkům se otevírá nezrekonstruovaný Loosův interiér

V sobotu se v domě Huga Semlera v Plzni chystají komentované prohlídky běžně nepřístupného interiéru od Adofla Loose.

Loosův interiér na Klatovské 19
12. září 2019 - 07:00

U příležitosti Dnů evropského dědictví se v sobotu 14. září otevírá návštěvníkům doposud nezrekonstruovaný interiér na Klatovské 19. Komentované prohlídky se zde konají pouze několikrát ročně.

Každý z interiérů, které v Plzni vytvořil světoznámý architekt Adolf Loos, se pyšní nejen prvotřídním designem, ale skrývá v sobě také jedinečný příběh. Podobně je tomu také v případě bývalého bytu továrníka Huga Semlera na Klatovské 19. Z kdysi přepychového bydlení, pro které Loos navrhl překrásný hudební salon obložený mramorem fantastiko, se staly kanceláře. Rodina Huga Semlera byla nucena uprchnout před nacisty z Čech a v průběhu druhé světové války se v jejich domě usídlilo místní velitelství wehrmachtu. V květnu 1945 zde byla podepsána kapitulace a poté dům využívala Československá armáda.  • Třicetiminutové komentované prohlídky se konají v časech 10:45, 11:30, 12:15, 14:00, 14:45, 15:30 a 16:15
  • Vzhledem k tomu, že objekt doposud nebyl rekonstruován, prohlídky jsou nepřístupné dětem do 12 let a kapacita jedné skupiny je omezena na počet 20 osob.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Helena Mařanová za PLZEŇ - turismus.

(jv,pzenskenovinky.cz foto:plzen-turismus)