Svátek má: Agáta

Regiony

Velikost textu:

Náročný víkend měli opět plzeňští strážníci

Náročný víkend měli opět plzeňští strážníci

V neděli odpoledne zkoušel mladý cizinec své štěstí v Plzni na Borech u obchodního centra, kde oslovoval lidi a žádal je o příspěvek na sbírku.

Falešná sbírka
25. června 2019 - 07:00

Vydělat na dobročinnosti ostatních se snaží vydělat mladý cizinec. Hlídkám se muže podařilo zajistit díky ženám, které událost oznámily. Podezřelého jim popsaly a na místě udaly, kde ho naposledy viděly. Strážníci ho našli přímo v nákupních prostorách obchodu. Snažil se právě oslovit jednu ze zákaznic. V ruce držel desky s papírem, který odkazoval organizaci HANDICAP International. Čtyřiatřicetiletý cizinec si byl dost dobře vědom svého nesprávného jednání. Tvrdil, že takto cestuje po státech Evropy a tímto způsobem si získává prostředky pro svoji obživu.  Celá událost bude postoupena příslušnému správnímu orgánu.

Zraněná žena na ulici. V sobotu po třiadvacáté hodině nalezly hlídky městské policie při pochůzce Americkou ulicí na zastávce MHD bezvládně ležící ženu.

Podle svědka události se žena praštila do hlavy, když zavrávorala a spadla na zem. Až do příjezdu zdravotníků se o ni strážníci postarali, monitorovali její základní životní funkce. Po prvotním vyšetření na místě záchranáři rozhodli, že bude převezena do zdravotnického zařízení na Lochotíně.

Okamžité pomoci se dostalo klientům z Linky seniorů. Městská policie přijala v posledních dnech několik žádostí klientů z Linky seniorů. Kromě strážníků vyjížděli do domácností seniorů rovněž záchranáři.

První signál z tísňového tlačítka přišel v pátek v noci od stařenky bydlící v Plzni na Slovanech. Ta žádala pomoc pro svoji 95letou spolubydlící, která předtím nešťastně upadla v kuchyni. Po pádu si totiž začala stěžovat na silné bolesti páteře a pánve. Hlídkou přivolaní záchranáři si ženu převzali do své péče a odvezli ji k dalšímu vyšetření do zdravotnického zařízení na Borech.

V sobotu dopoledne si poté vyžádal pomoc strážníků 97letý stařeček z Plzně Bor.  I k němu museli dorazit posléze záchranáři.  Spadl v ložnici a poranil se. Když ho strážníci našli ležet na zemi, pomohli mu zpátky na postel. Při tom zjistili rozsah jeho poranění. Kromě odřeniny na hlavě utrpěl úraz na ruce a tržnou ránu na koleni. Strážníci pomohli posádce Zdravotnické záchranné služby PK naložit pacienta na převozní lůžko. Stařeček byl transportován k vyšetření do nemocnice na Borech.

Záchranáře volali strážníci ještě k případu 84leté seniorky. Ta stiskla tísňové tlačítko z důvodu zdravotních obtíží. Delší dobu se prý nemohla postavit na nohy a cítila se velmi unavená, přitom měla velkou obavu, aby neupadla.

V obchodě kradl jídlo. V pátek odpoledne byl chycen při krádeži zboží v obchodě pracovníkem ostrahy v Plzni na Lochotíně 33letý muž.

V regálu prodejny supermarketu v Gerské ulici si vybral čokolády a salám. Vybrané zboží si schoval pod kraťasy a v domnění, že ho nikdo při tomto jednání neviděl, chtěl z prodejny odejít, aniž by za něj zaplatil. Zadržel ho však pracovník ostrahy a předal ho strážníkům. Ti provedli kontrolu jeho osoby v policejních evidencích a zjistili, že je pro policisty zájmovou osobou. Proto s ním zamířili rovnou na policejní oddělení.
Ve Švihovské ulici pobíhal nahý muž

V pátek po osmé hodině večer byla městská policie upozorněna na přítomnost nahého muže u prodejny ve Švihovské ulici.

Jednačtyřicetiletý muž, kterého hlídka našla stát na místě před domem s párem bot v rukou, nebyl schopen ke svému chování téměř nic vysvětlit. Jediné co řekl, bylo to, že oblečení zahodil, protože bylo špinavé.  Choval se podivně. Po vyšetření záchranáři muže odvezli do nemocnice na Lochotíně, oddělení psychiatrie.

Skútr řídil opilý. Pozornost strážníků si v pátek před půlnocí vysloužil v Tyršově ulici muž se skútrem. Snažil se ho zvednout, moc mu to nešlo. Vrávoral a hlídka mu musela pomáhat, podepřít a posadit ho.

Protože si všimli strážníci jeho odřenin, nabídli mu ošetření. Muž se jim přitom sám přiznal k předchozímu řízení skútru pod vlivem alkoholu. Údajně si měl dát před jízdou jedno pivo.  Dechová zkouška, kterou u 62letého muže strážníci provedli, přinesla pozitivní výsledek. Muž nadýchal při prvním měření téměř 1,5 promile. K dalšímu opatření byl řidič předán hlídce PČR.

Nezletilá dívka skončila v péči záchranářů. V sobotu v noci si vyžádali strážníci dohlížející na veřejný pořádek při akci Summer city fest pomoc záchranářů. Šlo o podnapilou nezletilou dívku.

Dívenku našel ležet u cesty kolemjdoucí a informoval strážníky. Hlídka okamžitě zalarmovala zdravotnický dozor a běžela jí na pomoc. Dívenka ztrácela vědomí.  Podle kamarádky měla požít alkohol, a protože se necítila dobře, měla si vzít lék na bolest. O události byla informována matka nezletilé a zpraven následně OSSPOD. Dechová zkouška prokázala přítomnost 0,45 promile alkoholu v dechu.  Záchranáři dívku transportovali do zdravotnického zařízení.


Dožadoval se ošetření a pak napadl záchranáře. Na pomoc si hlídku strážníků přivolali záchranáři, které bezdůvodně napadl 64letý muž. Na akci, která právě probíhala na náměstí Republiky, za nimi nejdřív přišel s prosbou o ošetření pořezaných prstů na rukou. Když jej vyšetřovali, tak u něj náhle stoupla agresivita. Jednoho z ošetřujících měl udeřit do obličeje, pak se sebral a začal odcházet. Když míjel sanitní vůz, tak do něj několikrát kopl.

Strážníci spolu se záchranáři muže nalezli ležet na parkovišti naproti radnici. Když jej strážníci oslovili a dotázali se na jeho chování, tak náznaky uvedl, že ví, jen že upadl a poranil si ruce. Vyhledal tedy ošetření a další události si prý nepamatuje. Strážníci provedli u muže test na alkohol s negativním výsledkem. S podezřením na spáchání trestného činu pak věc předali na místě přivolané hlídce PČR.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,pzenskenovinky.cz,foto:arch.mpplzen)