Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Na území centrálního obvodu pokračovaly kontroly na psy

Na území centrálního obvodu pokračovaly kontroly na psy

Na území centrálního obvodu v tomto týdnu proběhly další z řady četných kontrol pejskařů.  Strážníci tentokrát udělovali pokuty.

Kontroly
18.březen 2017 - 07:00

Intenzivní kontroly zaměřené na dodržování povinností uklízet po svých psech exkrementy a dodržování povinností pejskařů vyplývají z městské vyhlášky, pokračovaly na Borech, ve Skvrňanech a v samém centru města.

Do terénu se strážníky vyrazili přední zástupci centrálního obvodu – starosta MO Plzeň 3 Radislav Neubauer a místostarosta MO Mgr. David Procházka. V rámci kontrol se strážníci také zaměřili na okolí vlakového Jižního nádraží a Thámovu ulici, kde byly zaznamenány časté stížnosti na některé nešvary pejskařů, a to konkrétně volné pobíhání psů a problémy s neuklízením psích exkrementů.

Proběhla kontrola dětských hřišť na Doubravce a Lochotíně

Hlídky během dvou dvouhodinových akcí zkontrolovaly téměř na šest desítek průvodců psů. Tentokrát strážníci udělili už pokuty. Za volné pobíhání a nedodržení povinnosti očipování. Jedním z dalších případů se také bude zabývat správní orgán. Pejskaři, kteří měli vše v pořádku a dodržovali své povinnosti, obdrželi malý dárek v podobě zásobníku  na sáčky na exkrementy.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:mp)