Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Na Trojce začalo finále Dopravní výchovy mateřských škol

Na Trojce začalo finále Dopravní výchovy mateřských škol

Finále dopravní výchovy předškolních dětí mateřských škol odstartovalo. Svoje znalosti si na dopravním hřišti 33. základní školy tento týden vyzkouší v praxi děti ze všech mateřinek třetího městského obvodu.

Dopravní soutěž MŠ
31. května 2023 - 07:00

Všechny děti mají na hřišti za úkol projít čtyřmi stanovišti a splnit jednotlivé úkoly, a to jízdu zručnosti, jízdu na dopravním hřišti, správné přecházení vozovky a znalost dopravního značení. Akce se účastní Policie ČR Plzeň-město, Městská Policie Plzeň, zástupci BESIPu a AUTO KLUB Plzeň v AČR. Prezentací své techniky potěšili předškoláky skvrňanští hasiči.

Děti na dopravním hřišti přivítal také velitel Městské police Plzeň Petr Nováček a zástupce ředitele městského ředitelství Police ČR Martin Šatra.

Role policejních složek na soutěži byly rozdělené. „Bezpečnost dětí na silnici je asi to nejzásadnější, co nás v rámci zajištění bezpečnosti silničního provozu zajímá a naším úkolem zde je přenést na děti znalosti o tom, jak by se měly chovat na ulici, při přecházení a vůbec naučit je se chovat v silničním provozu,“ vysvětluje Petr Nováček.

„Policie městského ředitelství provádí dohled nad regulemi soutěže a děvčata z tiskového oddělení mají na starosti organizaci celého dne,“ popsal roli policistů na dopravní soutěži Martin Šatra.

Předškoláky přišli pozdravit a popřát jim mnoho zdaru také starosta MO Plzeň 3 David Procházka a místostarostové Pavel Šrámek a Ladislav Nový. Přítomní pánové neváhali a rádi se chopili role řidičů šlapacích aut.

„Dopravní výchova je pro děti velmi důležitá, už jen kvůli tomu, že se naučí orientovat se v silničním provozu. Obrovský přínos této akce vidím ale také v tom, že děti tady zjistí, že policisté nebo strážníci v uniformě nejsou žádní bubáci, že z nich nemusí mít strach a kdykoliv se na ně mohou obrátit se žádostí o pomoc,“ říká starosta MO Plzeň 3 David Procházka.Obrovský přínos dopravní výchovy vidí také 1. místostarosta Trojky Pavel Šrámek. „Tyto akce velmi vítám a věřím, že znalosti, které se děti získají, povedou k tomu k jejich většímu bezpečí,“ dodává místostarosta.

Plzenskenovinky.cz informovala Michaela Adámková, tisková mluvčí MO Plzeň 3.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:mo plzeň 3)Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: