Svátek má: Hedvika

Regiony

Velikost textu:

Na protialkoholní záchytné stanici bylo rušno

Na protialkoholní záchytné stanici bylo rušno

Své prvenství v červenci má jednasedmdesátiletý Plzeňan, který v pondělí před čtrnáctou hodinou polehával na zastávce MHD na Americké třídě. Muž nebyl příliš schopný mluvit, ale s orientační dechovou zkoušku nesouhlasil.

Spící na Klatovské
7. července 2019 - 07:00

Dalším „zákazníkem“ záchytné stanice byl téhož dne pětapadesátiletý cizinec, který nadýchal 3,86‰ alkoholu v dechu. Po sedmnácté hodině byl převezen k vystřízlivění z Vejprnické ulice.

V úterý před jedenáctou hodinou dopolední si před řeznictvím na Klatovské třídě ustlal třiačtyřicetiletý muž. Po probuzení hlídkou se s obtížemi postavil na nohy, ale nebyl schopen chůze.

Další podnapilý muž byl spatřen ve dvacet hodin v Pallově ulici, kde vrávoral ve vozovce. Při komunikaci s hlídkou městské policie, jej strážníci museli přidržet, aby nedošlo k pádu na zem a případnému zranění. Vzhledem ke značné intoxikaci alkoholem byl šestatřicetiletý muž také převezen k vystřízlivění.

Jen necelou hodinu na to strážníci převáželi dalšího muže, který nejprve obtěžoval hosty v jednom z barů v Bezručově ulici a poté těžkým krokem kráčel směrem na náměstí ke kašně. Čtyřicetiletý muž strážníkům vypověděl: „Pouze slavím, nic jsem neudělal, můžu si chlastat, kde chci, s kým chci a otravovat koho chci!“ Při orientační dechové zkoušce se hodnota zastavila na 2,74‰ alkoholu v dechu.„To se asi nesmí, co kluci?“

„Ale už to dochč…“. Takto dnes o půlnoci zareagoval dvaadvacetiletý muž na hlídku městské policie, která k němu přistoupila v době, kdy zrovna močil do odpadkového koše na Americké třídě. Během projednávání přestupku proti veřejnému pořádku začal mladý muž být na strážníky velice vulgární a hrubý. Za toto znevážení úřední osoby a znečištění veřejně prospěšného zařízení se bude muset mladý muž zpovídat přestupkové komisi.

Plzeňskénovinky.cz o případech informovala Veronika Kuchynková, metodik prevence kriminality MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)