Svátek má: Oto

Regiony

Velikost textu:

Na náměstí Míru stojí „Lípa republiky“

Na náměstí Míru stojí „Lípa republiky“

V rámci oslav 100.výročí založení samostatné Československé republiky byla v neděli 28.října na náměstí Míru v Městském obvodu Plzeň 3 slavnostně zasazena jubilejní „Lípa republiky“.

„Lípa republiky“ na náměstí Míru
31. října 2018 - 07:00

„Nezapomínejme na své kořeny“ stojí na pamětním kamenu u nově zasazeného stromu. A přesně v tomto duchu probíhala slavnostní akce, kdy ani velmi chladné a deštivé počasí neodradilo dvě desítky účastníků od připomenutí si tak důležitého okamžiku v dějinách naší vlasti.

„Chtěli jsme, aby i náš obvod, jako obec, měl svoji jubilejní lípu, která by připomínala historickou chvíli našeho národa. Jsem rád, že si občané i přes nepřízeň počasí udělali čas a zúčastnili se tohoto slavnostního aktu“, informuje David Procházka, místostarosta plzeňského centrálního obvodu.


Lípu, kterou dodalo plzeňské zahradnictví, zasadil místostarosta třetího plzeňského obvodu David Procházka společně s přítomnými občany a dětmi a vychovateli z Dětského domova Domino. Tento národní jubilejní strom se zařadí mezi další stromy, které byly v minulých dnech vysazovány na různých místech města, kraje i republiky.


„Mé zvláštní poděkování patří dětem z Dětského domova Domino, které přišly a pomohly nám lípu v tomto nepříznivém počasí zasadit. Ta lípa poroste s nimi a ony se jednou pochlubí svým dětem, že u toho byly“, dodal David Procházka.

Plzeňskénovinky.cz informoval Miroslav Knotek, mluvčí radnice třetího plzeňského obvodu.

(jv, plzenskenovinky.cz, foto:mk,plzeň 3)