Svátek má: Libuše|Amálie

Regiony

Velikost textu:

Na Cenu hejtmana Plzeňského kraje lze posílat nominace

Na Cenu hejtmana Plzeňského kraje  lze posílat nominace

Každoročně vyhlašuje Plzeňský kraj Cenu hejtmana za záchranu života. Obyvatelé Plzeňského kraje mohou do 10.února zasílat na krajský úřad své nominace za rok 2019.

Hejtman Josef Bernard
7. ledna 2020 - 07:00

Nominace na Cenu hejtmana Plzeňského kraje 2019 za záchranu života lze zasílat na vyplněném kuponu otištěném v lednovém čísle měsíčníku Plzeňský kraj nebo staženém z webu Plzeňského kraje až do 10. února 2020. V nominaci je kromě popisu výjimečného činu třeba uvést kontakt – jméno, příjmení, adresu, telefon, popř. email na nominovaného i na navrhujícího.

Z došlých nominací budou vybráni ti, kteří na území Plzeňského kraje neváhali poskytnout první pomoc a přivolat záchranku a tím přispěli k záchraně lidského života. Cenu hejtmana Plzeňského kraje 2019 předá hejtman Josef Bernard na krajském úřadu v březnu.Na základě došlých nominací, které posílali obyvatelé Plzeňského kraje za rok 2018, převzali bronzovou pamětní medaili a šek v hodnotě 10 tisíc korun:
  • Jan Janouškovec - Resuscitoval muže, který zkolaboval na zastávce MHD v Plzni.
  • Matyáš Mihulka - Vytáhl z vody spolužáka, který se propadl pod led, když zachraňoval psa.
  • Jan Vondraš - Poskytl masáž srdce kolegovi, u kterého došlo v zaměstnání k zástavě srdce.
  • Radek Lukáč, Marek Fišer - V autokempu provedl masáž srdce německému turistovi.
  • Marie Hejduková, Michaela Gaea Čolakovová - Poskytly pomoc zraněným v osobním automobilu, který se poblíž ZČU srazil s kamionem.

Plzeňskénovinky.cz  informoval Mgr. René Zeithaml za Krajský úřad Plzeňského kraje.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.parll)