Svátek má: Evžénie

Regiony

Velikost textu:

Muž neoprávněně přespával v jednom z plzeňských objektů

Muž neoprávněně přespával v jednom z plzeňských objektů

Když v uplynulém týdnu prováděl strážník namátkovou kontrolu objektu v ulici V Lomech, který je ve správě Městského obvodu Plzeň 1, zjistil, že je otevřené jedno z oken objektu, přestože mají být všechny okna zavřená.

Zadržený muž
9.červenec 2017 - 07:00

Telefonicky neprodleně informoval pracovnici Oddělení správy majetku, která se dle domluvy měla na místo dostavit ke kontrole vnitřních prostor. Mezitím strážník okolí stále monitoroval. Náhle však spatřil, jak z objektu vychází muž. Když muž uviděl strážníka, zrychlil krok, ale strážník muže doběhl a vyzval jej k prokázání totožnosti. Čtyřiatřicetiletý muž uvedl, že kolem objektu pouze procházel, ale když mu strážník sdělil, že jej viděl vycházet z budovy, přiznal, že tam chodí spát.

Mezitím pracovnice ÚMO Plzeň 1 provedla vizuální kontrolu objektu a zjistila, že vstupní dveře jsou pootevřené a mechanicky poškozené. Vzhledem k tomu, že zde vzniklo podezření ze spáchání trestného činu, byla na místo přivolána Policie ČR, která si celou záležitost převzala k dalšímu šetření.

Plzeňští strážníci objevili další tábořiště bezdomovců


Plzenskenovinky.cz informovala Veronika Kuchynková, metodik prevence kriminality MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:mp)