Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Mladý zloděj chtěl odcizit v obchodě zubní kartáčky

Mladý zloděj chtěl odcizit v obchodě zubní kartáčky

Pro neobvyklý lup se vydal poslední prosincový den do obchodu v Lábkově ulici mladý Plzeňan. Pokusil se odcizit v obchodě zubní kartáčky.

Ilustrační foto
7.leden 2016 - 12:00

Sedm kusů zubních kartáčků v celkové hodnotě skoro 460 korun se pokusil v obchodě v Lábkově ulici odcizit teprve devatenáctiletý Plzeňan. Vybraný lup si schoval pod oděv a pokladnami s ním prošel bez zaplacení.  Při zadržení pracovníkem ostrahy mladík kladl odpor a stranou nezůstal ani personál prodejny, který se mu snažil zabránit v tom, aby z obchodu odešel, napadal ho. Strážníci, kteří dorazili záležitost řešit, v policejních evidencích zjistili, že mladý Plzeňan byl již v posledních třech letech pravomocně odsouzen za majetkovou či obdobnou trestnou činnost. A tak si věc převzali k dořešení policisté ČR.

V rukou záchranářů skončil na Nový rok čtyřiašedesátiletý muž z Plzně. Hlídka městské police ho našla chvilku po sedmé hodině ráno prochladlého a promáčeného od sněhu v Brněnské ulici, kde byl zřejmě venčit psa. Strážníci muže našli na základě telefonátu všímavého občana, stěžoval si na velkou bolest nohy s tím, že mu v ní křuplo. Hlídka se ho pokusila alespoň zahřát, jelikož byl dost promočený a prochladlý. Záchranáři ho převezli k dalšímu ošetření do nemocnice. Strážníci se rovněž postarali o mužova psa, předali ho jeho manželce.

Tísňová linka seniorů pomohla dalšímu starému člověku v nouzi. Tentokrát šlo o osmasedmdesátiletou paní z Bor. Dvakrát během soboty vyjeli strážníci na pomoc seniorce bydlící ve Skupově ulici. Ráno si paní stěžovala, že se nemůže zvednout z postele a tak ji strážníci pomohli. V podvečer se k paní do bytu vraceli. Tentokráte ji našli ležet v ložnici na zemi. Bez cizí pomoci se nedokázala zvednout a dostat se zpátky do postele. Naštěstí seniorka měla u sebe tlačítko tísňové linky seniorů, kterým si přivolala včasnou pomoc. Vše se obešlo naštěstí bez zranění.

Městská policie našla na cyklostezce urnu

Nalezený mobilní telefon se vrátil zpět ke svému majiteli. Nedaleko pomníku techniků Mikuleckých nalezla v neděli odpoledne hlídka městské policie ležet v nízkém porostu značkový mobilní telefon. Strážníkům se vzápětí podařilo zjistit, že mobil patří třiatřicetiletému muži z Plzně a kontaktovali ho. Muž si nedlouho poté mohl ztracený telefon vyzvednout na služebně městské policie na Lochotíně.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,Plzenskenovinky.cz foto:arch)