Svátek má: Helena

Regiony

Velikost textu:

Mladistvé osoby budou strážníky kontrolovány, zda nepijí alkohol

Mladistvé osoby budou strážníky kontrolovány, zda nepijí alkohol

Už koncem školního roku proběhla namátková kontrola mladistvých, zda nepožívají alkohol. Kontrovolán byl zejména Borský park, České údolí a Škodaland a to s negativním výsledkem.

Hledaná osoba byla zadržena v Kollárově ulici
5. července 2018 - 07:00

Nicméně během celých prázdnin budou probíhat další kontroly, a to po celém území města Plzně v rámci hlídkové služby Městské policie Plzeň.

Cizinec zaměstnal nejen hlídky městské policie na několik hodin

Včera v půl sedmé večer strážníci městské policie prováděli kontrolní činnost v Kollárově ulici, kde si povšimli muže, který jim byl znám jako osoba hledaná PČR. Následnou lustrací prostřednictvím operačního oddělení městské policie byla tato skutečnost potvrzena. Poté se na místo dostavila hlídka PČR, která si jednatřicetiletého muže převzala k dalším úkonům.

Dle informace od Policie ČR byla muži vydána písemnost a následně byl propuštěn z obvodního oddělení nacházející se na Anglickém nábřeží. Po opuštění policejní stanice šel cizinec se nejpíše posilnit alkoholem. O kilometr dál od policejní služebny byl tentýž muž po třech hodinách nalezen jinou hlídkou městské policie, jak leží na travajovém pásu v Přemyslově ulici. Zraněný nebyl, ovšem silně zapáchal alkoholem, nemohl se postavit na vlastní nohy a následnou dechovou zkouškou, byla naměřena hodnota bezmála 3,5 promile alkoholu v dechu. Opilý namol putoval k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici.
Kradla zboží za více jak 3000Kč

Včera před sedmou hodinou večerní vyjížděla hlídka městské police do jedné z prodejen v Radčické ulici, kde se nacházela žena, která prošla pokladní zónou bez zaplacení. Nicméně tato mladá žena neunikla pozornosti zaměstnance prodejny, který ji požádal o předložení účtenky o zaplacení  zboží. Tu ovšem u sebe neměla a osmnáctiletá dívka se ke krádeži přiznala.

Při vykládání lupu z kabelky si strážník povšiml, že u ženy se nachází dámské a dětské oblečení s visačkou z jiné prodejny. Na dotaz, zda má k tomuto zboží doklad o zaplacení, odpověděla, že se také jedná o odcizené věci.  Hlídka dále zjistila, že dívka má  u sebe vypnutý telefon značky iPhone, na což odpověděla, že tento telefon u ni zanechal kamarád a je možné, že je také kradený. Na žádost policie byla slečna převezena na obvodní oddělení PČR, kde si ženu policisté převzali k dořešení celé události.

Plzeňskénovinky.cz informovala Veronika Kuchynková, metodik Odboru analýzy a prevence kriminality MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)