Svátek má: Evžénie

Regiony

Velikost textu:

Mezinárodní sportovní hry seniorů Plzeň 2017 skončily

Mezinárodní sportovní hry seniorů Plzeň 2017 skončily

V západočeské metropoli ve čtvrtek skončily Mezinárodní sportovní hry Rady seniorů, které probíhaly ve dnech 10.-13. července.

Mezinárodní sportovní hry seniorů Plzeň 2017
14.červenec 2017 - 07:00

Celkem se do Plzně sjelo více než 240 účastníků ze všech koutů České republiky, ale také z Maďarska, Slovenska, Polska a Německa. Záštitu nad akcí převzali hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard a primátor Plzně Martin Zrzavecký, kteří se také zúčastnili slavnostního zahájení her.

Pozdravit seniory na stadion ve Skvrňanech přišla také ministryně práce a sociálních věcí Mgr. Michaela Marksová, ministryně pro místní rozvoj Ing. Karla Šlechtová, zástupci Plzeňského kraje JUDr. Marcela Krejsová a Mgr. Zdeněk Honz a zástupci plzeňské radnice Ing. Pavel Kotas. Seniory pozdravil i předseda RS ČR dr. Zdeněk Pernes.

Závodníci změřili síly ve specifickém desetiboji: běh (muži 60 m, ženy 40 m), basketbal (hod basketbalovým míčem do basketbalového koše s odrazovou deskou ze vzdálenosti 6 m, 3 pokusy), běh s tenisovým míčkem na tenisové raketě (běh do vzdálenosti 30 m na čas), hod šipkami (do terče 50 x 50 cm ze vzdálenosti 2,5 m), transport břemene na kolečku (váha 5 kg, 10 m tam i zpět kolem mety), hod kroužky (průměr 30 cm, kužel z umělé hmoty o výšce 50 cm z vzdálenosti 3 m), střelba golfovým míčkem a holí (na terč 30 x 30 cm ze vzdálenosti 5 m, 3 pokusy, hole pro praváky i leváky), střelba hokejkou a tenisovým míčkem na malou hokejovou branku ve vzdálenosti 10 m (3 pokusy, branka o rozměrech 60 x 35 cm, hokejky pro praváky i leváky), hod gumovým granátem na plošný cíl (cíl ve vzdálenosti 12 m pro muže a 8 m pro ženy. Cíl o rozměrech 1 x 1 m, 2 x 2 m a 3 x 3 m), střelba vzduchovkovou puškou.

Všichni sportovci pak dostali pamětní medaili.

Předseda Rady seniorů Plzeňského kraje Leoš Jochec smeknul před závodníky i jejich výkony, poděkoval hejtmanovi Plzeňského kraje Josefu Bernardovi a primátoru Plzně Martinu Zrzaveckému za záštitu nad akcí. Velmi ocenil a vyzdvihl pracovníky a spolupracovníky Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM, které celou rozsáhlou a zdařilou akci organizačně zajistilo.


12. července se pak senioři mohli zúčastnit doplňkového programu. Zahrnoval mimo jiné prohlídku města, návštěvu světově proslulého Plzeňského pivovaru s ochutnávkou zlatavého moku, zájemci se mohli pokochat Loosovými interiéry, zajít do Techmanie nebo si prohlédnout si Moving station a překrásnou plzeňskou radnici a náměstí.

Ve čtvrtek po snídani se účastníci akce rozjeli zpět do svých domovů. Plzenskenovinky.cz informovala Bc. Vlasta Faiferlíková, předsedkyně Správní rady, ředitelka organizace koordinace dobrovolnických projektů Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:totem)