Svátek má: Medard

Regiony

Velikost textu:

Mezi popelnice ve Skvrňanech někdo odložil kyblík s živými potkany

Mezi popelnice ve Skvrňanech někdo odložil kyblík s živými potkany

V sobotu odpoledne ohlásila na městskou policii 47letá obyvatelka Lábkovy ulice nečekaný nález mezi popelnicemi.

Potkani od popelnic
17. ledna 2023 - 07:00

Kdosi mezi nádoby na odpad odložil plastový kyblík se sedmi  živými potkany. Strážníci z odchytové skupiny nalezená zvířata odvezli do Útulku pro zvířata v nouzi, kde je o ně postaráno.

Opilá řidička projela zákazem vjezdu a křižovatkou na červenou
Do problémů se zákonem se v sobotu časně ráno dostala řidička osobního motorového vozidla Mazda. Nejenže v Šumavské ulici projela zákazem vjezdu a nato světelnou křižovatkou na červenou, ale při kontrole se navíc ukázalo, že řídí pod vlivem alkoholu. Strážníci 38letou ženu vyzvali k dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, při níž přístroj Dräger vykázal hodnotu přes 1,5 promile. Pro podezření ze spáchání trestného činu si záležitost převzali na místě k šetření Policisté ČR.

„Tísňová péče“ opětovně pomáhala

Notorický útěkář z diagnostického ústavu znovu zadržen strážníky v Plzni
Zřejmě nenapravitelný je mladistvý chronický útěkář. V loňském roce ho opakovaně předávali plzeňští strážníci policistům kvůli svévolnému opuštění diagnostického ústavu. V pátek 13.ledna tomu nebylo jinak. Po druhé hodině odpolední se pohyboval v hale vlakového nádraží Plzeň. Strážníkům stanice Územně strážní služby, kteří u něj zastavili, protože z místní a osobní znalosti věděli, že je opět na útěku a policisté po něm pátrají, se snažil tentokrát namluvit, že má vycházky. Lustrace v policejních evidencích jen potvrdila, že mladík patří k hledaným osobám. Útěkáře strážníci předali příslušníkům PČR.

Pátek třináctého byl smolným dnem také pro 38letého muže z jižního Plzeňska, jehož jméno figurovalo na  seznamu osob v požadavcích PČR. I on doplatil na místní a osobní znalost strážníků stanice Územně strážní služby. Ti jej poznali v podchodu ulic Americká x Ukrajinská.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%