Svátek má: Zbyšek

Regiony

Velikost textu:

Městská policie přijala do útulku nové obyvatele

Městská policie přijala do útulku nové obyvatele

Novými obyvateli jsou dva psi. Řady místního zvířecího osazenstva rozšířili poté, co byli nalezeni osamoceni v ulicích Plzně.

Knírač
11. října 2018 - 07:00

Nález prvního chlupáče nahlásila v dopoledních hodinách jednadvacetiletá dívka. Asi dvouletého knírače našla bez majitele pobíhat u rybníka „ Kameňák“. Strážníci ze skupiny pro odchyt zvířat si od ní psa převzali. Čtecím zařízením byl u něj zjištěn identifikační čip, ale neprocházel databází čipovaných psů. Proto s ním zamířili strážníci do plzeňského útulku.


Ve večerních hodinách byla městská policie informována o přivázaném psu u stánku s občerstvením na náměstí Republiky. Ani v případě tříletého křížence se nepodařilo zjistit na místě majitele.Poznatek o umístění obou zvířat v útulku bude předán na MMP – Odbor životního prostředí.


Z pátrací policejní evidence vymizelo v průběhu úterních dopoledních hodin další jméno. Svou zásluhu si na tom nesou zase strážníci ze stanice Územně strážní služby.

Po deváté hodině kontrolovali strážníci nádraží ČD  - Plzeň Jižní předměstí, kde neunikla jejich všímavosti tvář mladíka, již viděli v seznamu osob, po nichž pátrají muži zákona. Mladík při kontrole neměl u sebe žádný doklad totožnosti, proto se prokázal ústně. Z dostupných údajů, které uvedl, bylo přes internetovou databázi zjištěno, že se sedmnáctiletý mladík nachází v celostátním pátrání PČR. Jejich podezření se tak potvrdilo a hlídka mladíka předvedla na policejní oddělení k dalšímu opatření.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mp.)