Svátek má: Marek

Regiony

Velikost textu:

Město zajistí zvýšený dohled u památníku Díky, Ameriko!

Město zajistí zvýšený dohled u památníku Díky, Ameriko!

Město Plzeň nechá zajistit zvýšený dohled v lokalitě u památníku Díky, Ameriko! Rozhodla o tom Rada města Plzně. Chce tak zabránit tomu, aby bylo pietní místo nadále znevažováno a degradováno.

Památník Díky, Ameriko!
14. května 2018 - 07:00

U památníku, který se nachází na rušném místě u křižovatky Americké a Klatovské třídy, často posedávají podnapilí lidé, místo znečišťují, dělají hluk a nepořádek.      

„Památník Díky, Ameriko! je evidován jako válečný hrob. Chceme proto zajistit vhodné chování občanů na tomto místě i určitou úctu, kterou by památník jako pietní místo připomínající osvobození města Plzně americkou armádou měl užívat,“ vysvětlil technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

Zvýšený dohled v lokalitě nad dodržováním vyšší čistoty zajistí Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně ve spolupráci s Městskou policií Plzeň.

Památník Díky, Ameriko! byl odhalen v květnu 1995. Před dvěma lety město nechalo oba žulové pylony odstranit z důvodu jejich popraskání a havarijního stavu, před několika dny, konkrétně 3. května 2018, byl slavnostně obnovený památník slavnostně odhalen. Na jeho obnovu byly použity žulové kvádry pocházejících z lomu ve Francii.

Plevel chce město Plzeň likvidovat nechemickou cestou

Křižovatka Americké a Klatovské třídy patří mezi nejrušnější místa v centru města. Neustálý pohyb chodců je dán blízkostí přestupního uzlu městské hromadné dopravy, obchody i úřady, v noci pak zejména blízkostí řady restaurací a vináren s nočním provozem i zastávkami nočních linek městské hromadné dopravy.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Eva Barborková, tisková mluvčí, Magistrát města Plzně.


(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch.mmp)