Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Město Plzeň vylepšuje podmínky pro podnikatele

Město Plzeň vylepšuje podmínky pro podnikatele

Město Plzeň otevírá moderní technologické centrum Plzni na Borských polích.

Moderní technologické centrum
21. září 2022 - 07:00

Podnikatelské a inovační centrum BIC Plzeň se rozrůstá o nové prostory, které nabídnou začínajícím i zavedeným firmám kvalitní podmínky pro rozvoj jejich inovativního businessu. V novém Technologickém centru v Plzni na Borských polích najdou podnikatelé moderní vybavení, například zkušebnu pro elektromagnetickou kompatibilitu, hardware compliance laboratoř, klimakomory pro teplotní a klimatické zkoušky nebo stroje pro prototypovou výrobu. Otevření nového Technologického centra BIC Plzeň je součástí projektu, který byl Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky nominován mezi úspěšné projekty v rámci ocenění Podnikatelský projekt roku 2022.

„Podpoře vědy, výzkumu a inovativního podnikání věnujeme velkou pozornost. Chceme, aby v západočeské metropoli vznikaly a dlouhodobě fungovaly společnosti, které budou vytvářet kvalitní pracovní místa pro Plzeňany. Jenže k tomu je třeba vytvořit takovým firmám moderní zázemí. Chceme ukázat, že nadějné společnosti nemusí za příležitostmi do větších měst, hlavně Prahy. Že u nás v Plzni jsme připraveni spolupracovat na nových výzvách. Podnikatelské a inovační centrum BIC Plzeň je v tomto směru stálicí, funguje již 30 let a za dobu své existence byli jeho zaměstnanci u zrodu a rozvoje celé řady úspěšných firem,“ řekl primátor města Plzně Pavel Šindelář.

Technologické centrum BIC Plzeň vzniklo rekonstrukcí budovy v Teslově ulici na Borských polích. Jeho výstavba je součástí projektu, jenž má za cíl navýšení kapacit pro inkubaci, technologických kapacit a zasídlení firem.

„V první fázi jsme v roce 2020 otevřeli v Riegrově ulici v Plzni coworking, který nabízí místo pro práci ve sdíleném prostoru, startovací kanceláře určené pro start-upy a VR laboratoř. Zde máme kanceláře již plně obsazené, zbývají pouze dvě místa pro coworking. Zmíněný projekt pokračuje právě otevřením Technologického centra, v němž se již nyní zabydlela společnost Compteq.io, která vyvíjí špičkovou průmyslovou elektroniku. Máme zde vyhrazené kanceláře pro mladé firmy, které mohou v případě zájmu s touto zavedenou a úspěšnou firmou spolupracovat,“ vysvětlil Luděk Šantora, jednatel BIC Plzeň.

V Technologickém centru je k vidění zajímavé spektrum moderního vybavení. Asi nejunikátnější je špičkově vybavená laboratoř pro testování elektromagnetické kompatibility včetně vlastní EMC komory. Takových komor je v republice pouze několik kusů. Dále pak již zmíněné klimakomory, hardware compliance laboratoř, vláknový laser, průmyslový scanner, CNC a nechybí ani vybavení pro 3D tisk.

„O vybavení se postarala společnost Compteq.io, která tyto technologie využívá ke své práci. Další firmy, které zde najdou zázemí, si moderní přístroje samozřejmě budou moct pronajmout,“ doplnila Lenka Palánová, konzultantka BIC Plzeň. Projekt se setkává s kladným hodnocením odborníků napříč republikou, dokonce byl nominován na Podnikatelský projekt roku 2022. „U příležitosti otevření Technologického centra BIC Plzeň bychom vás rádi informovali, že Ministerstvo průmyslu a obchodu nominovalo projekt ITI PMO – Posílení kapacit coworkingu a technologického centra BIC Plzeň, jež je spolufinancovaný z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), do soutěže Podnikatelský projekt roku 2022, jehož vítězové budou vyhlášeni 16. listopadu 2022 v Praze“.„Této nominace si samozřejmě vážíme a jsem přesvědčen, že v nově otevřených prostorech budou pracovníci BIC Plzeň pokračovat ve své úspěšné činnosti. Jistě nejde vyjmenovat všechny aktivity za dlouhá tři desetiletí jejich fungování, nicméně řečí čísel – za 30 let činnosti bylo v prostorech ve správě a vlastnictví BIC Plzeň lokalizováno 120 firem, ve kterých bylo vytvořeno přes 600 pracovních míst. Ve spolupráci s konzultanty BIC byly podány žádosti o dotaci za bezmála 1,1 miliardy korun a skrze organizaci klienti navázali více než 160 mezinárodních partnerství,“ uzavřel primátor města Plzně Pavel Šindelář.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Eva Barborková, tisková mluvčí Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:mmp)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%