Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Malí strážníci se bavili při návštěvě velkých kolegů

Malí strážníci se bavili při návštěvě velkých kolegů

Děti ze zájmového kroužku Malý strážník, který probíhá za spolupráce Městské policie Plzeň a Střediska volného času Radovánek, čekala ve středu odpoledne další návštěva strážníků.

Malí strážníci - Lochotín
24. listopadu 2019 - 07:00

Strážníci ze služebny Městské policie Plzeň – Lochotín přivezli klukům a holkám ukázat svůj nový automobil, převedli jim jeho výbavu a popovídali si s nimi o tom, co všechno strážníci ve službě dělají. Povídání děti zaujalo, největším zážitkem však pro ně bylo posezení v opravdovém služebním autě.


Přišel do zaměstnání opilý. Případ podnapilého zaměstnance ostrahy supermarketu řešili ve čtvrtek strážníci v Plzni na Lochotíně. Po desáté hodině dopoledne přijali oznámení o podezření, že muž vykonává své povolání pod vlivem alkoholu. Dechová zkouška, kterou strážníci u muže vzápětí provedli, ukázala přítomnost 0,44 promile alkoholu.  Při podání vysvětlení muž požití alkoholu před neočekávanou směnou přiznal. Záležitost bude oznámena k dořešení Oblastnímu inspektorátu práce pro Plzeňský kraj.


Díky strážníkům se ztracená peněženka dostala do rukou majitelky. Na služebnu Městské policie Plzeň – Lochotín přinesl ve čtvrtek v podvečer 42letý nálezce peněženku obsahující osobní doklady a finanční hotovost, kterou nalezl ležet na chodníku v Janáčkově ulici.  Strážníci její obsah zadokumentovali a poté se vydali do místa bydliště majitelky nalezené věci, aby jí sdělili radostnou zprávu, že si svoji peněženku může u nich na služebně vyzvednout.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková  mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mp)