Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Loosův interiér na Klatovské 19 se v sobotu otevře veřejnosti

Loosův interiér na Klatovské 19 se v sobotu otevře veřejnosti

U příležitosti Mezinárodního dne památek se letos vůbec poprvé v sobotu 14. dubna otevírá návštěvníkům doposud nezrekonstruovaný interiér na Klatovské 19 v Plzni. Komentované prohlídky se zde konají pouze několikrát ročně.

Loosův interiér na Klatovské
11. dubna 2018 - 07:00

Každý z interiérů, které v Plzni vytvořil světoznámý architekt Adolf Loos, se pyšní nejen prvotřídním designem, ale skrývá v sobě také jedinečný příběh. Podobně je tomu také v případě bývalého bytu továrníka Huga Semlera na Klatovské 19.

Z kdysi přepychového bydlení, pro které Loos navrhl překrásný hudební salon obložený mramorem fantastiko, se staly kanceláře. Rodina Huga Semlera byla nucena před druhou světovou válkou uprchnout před nacisty z Čech. V průběhu druhé světové války zde sídlilo místní velitelství wehrmachtu. V květnu 1945 zde byla podepsána kapitulace a poté dům využívala Československá armáda.

Dva kamiony havarovaly na dálnici D5, oba řidiči utrpěli zranění

Třicetiminutové komentované prohlídky se konají v časech 10:00, 10:45, 11:30, 12:15, 14:00, 14:45, 15:30 a 16:15 (poslední prohlídka).  Vzhledem k tomu, že objekt doposud nebyl rekonstruován, prohlídky jsou nepřístupné dětem do 12 let.

Plzenskenovinky.cz informovala Helena Prokopová za Plzeň – TURISMUS.


(jv,plzenskenovinky.cz foto:turismus pz)