Svátek má: Blanka

Regiony

Velikost textu:

Krizový štáb doporučuje vytvořit si zásoby ochranných prostředků

Krizový štáb doporučuje vytvořit si zásoby ochranných prostředků

Krizový štáb Plzeňského kraje na svém jednání přijal usnesení o vytvoření zásob osobních ochranných prostředků pro svoje organizace a doporučuje totéž i pro další organizace a instituce poskytující zdravotní a sociální služby.

Ilustrační foto
19. května 2020 - 07:00

Kompletní usnesení Krizového štábu PK zní takto: „Krizový štáb Plzeňského kraje doporučuje vytvoření krajské hmotné rezervy osobních ochranných prostředků Plzeňského kraje k okamžitému použití ve zdravotnických zařízeních, zařízeních sociálních služeb a školských zařízení Plzeňského kraje v případě další vlny epidemie COVID-19 či onemocnění obdobného typu a výpadku standardního komerčního zásobování dotčených subjektů od smluvních dodavatelů.Dále doporučuje všem poskytovatelům zdravotních a sociálních služeb v Plzeňském kraji vytvoření vlastních rezerv osobních ochranných prostředků k okamžitému použití v případě další vlny epidemie COVID-19 či onemocnění obdobného typu a výpadku standardního komerčního zásobování dotčených subjektů od smluvních dodavatelů.“

Na jednání štábu zástupci KHS shrnuli současnou epidemiologickou situaci v kraji, ale i přes příznivý vývoj nadále vyzývají k opatrnosti a dodržování všech hygienických opatření. KHS také informovala o postupném stahování armádních pracovníků z pracovišť KHS, které bude probíhat dle harmonogramu do konce května.

Od 1. června by měla KHS vykonávat veškerou činnost vlastními silami. V případě náhlé potřeby je připravena armáda poskytnout do 24 hodin pomoc v podobě např. posílení odběrových týmů.

Členové Krizového štábu PK byli seznámeni s okolnostmi, které souvisí s ukončením nouzového stavu, ten by měl, podle dosavadních informací, skončit 17. 6. 2020 ve 23:59 hod. S koncem nouzového stavu jsou automaticky zrušena veškerá rozhodnutí hejtmana a ústředních orgánů státní správy vydaná na základě krizového zákona. Nadále ovšem platí mimořádná opatření vydaná ministerstvem zdravotnictví vedená jako krizová opatření vlády – např. nošení roušek, ochrana hranic apod.


S ukončením nouzového stavu také bude ukončena nepřetržitá činnost Krizového štábu PK, komunikace bude probíhat nadále prostřednictvím odborných skupin a v případě potřeby budou svolávány porady zúženého Krizového štábu PK.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Alena Marešová, tisková mluvčí KÚ Plzeňského kraje.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch.kú)