Svátek má: Bedřich

Regiony

Velikost textu:

Kraj jako první v ČR distribuuje informace skrze venkovské prodejny

Kraj jako první v ČR distribuuje informace skrze venkovské prodejny

Plzeňský kraj jako první v ČR distribuuje informace skrze venkovské prodejny.

Hejtmanka Ilona Mauritzová
21. ledna 2021 - 07:00

Jen pár hodin od prvotní myšlenky hejtmanky Plzeňského kraje Ilony Mauritzové o spolupráci na distribuci informací přímo k občanům v kraji stačilo předsedům ZKD Sušice, Jednoty Tachov, COOP družstva Plasy a ZKD Plzeň, aby společně s Plzeňským krajem jako první v republice  podpořili aktivaci další a velmi efektivní cesty informací souvisejících s covid-19 k občanům kraje, a to především těch ze starší generace.

„Využíváme tak míst, na která jsou lidé zvyklí a důvěřují jim. Jedná se o družstevní prodejny, které v našem řídce osídleném kraji mají nezastupitelné poslání a  považujeme je za důležitou  součást služeb na venkově,“ říká  Ilona  Mauritzová. „Podrobné informace týkající se problematiky covidu-19 sice pravidelně aktualizujeme na webových stránkách Plzeňského kraje,  k  občanům se však ty nejpodstatnější nyní dostanou i prostřednictvím letáků, které budou k dispozici v síti zhruba tří stovek prodejen. Důležitý je nyní především systém očkování v kraji a jak mají občané, zájemci o dobrovolné očkování,  postupovat,“ vysvětluje hejtmanka společnou iniciativu kraje se sítí spotřebních družstev.

„Obsahovou část  jsme začali hned připravovat, abychom co nejrychleji dostali letáky k občanům, kteří  kromě elektronické informace budou tak mít  k dispozici i jednodušší a přehlednější verzi toho nejdůležitějšího souvisejícího s vývojem  očkování. Nejde přitom o jednorázovou akci, to by smysl nedávalo,“ říká předseda jednoho z výborů hejtmanství Michal Šašek, v jehož gesci je nyní realizace zmíněné aktivity kraje a spotřebních družstev. „Distribuce přitom bude velmi jednoduchá, proběhne společně s rozvozem zboží na prodejny.“„Nápad paní hejtmanky jsem okamžitě podpořil  a informoval o něm představitele systému maloobchodního prodeje,“ říká předseda  Svazu Českých a Moravských spotřebních družstev Pavel Březina. „Bude na ostatních krajích, jak možnost využijí, ale my jsme připraveni podat pomocnou ruku.“

Plzenskenovinky.cz informovala Bc. Eva Mertlová za Krajský úřad Plzeňského kraje.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch.kú)