Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Koťata z krabice u popelnice dostala šanci na život

Koťata z krabice u popelnice dostala šanci na život

Odložená koťata měl nalézt muž v krabici u popelnic v ulici K Valše.

Kotě
7. ledna 2021 - 07:00

Na nový domov si prozatím v plzeňském útulku musí zvykat čtyři asi tříměsíční koťata, která sem do zvířecího zařízení přivezl v úterý v odpoledních hodinách 35letý Plzeňan.

Strážníci pomohli zmatené ženě. Před jednou hodinou v noci byla vyslána hlídka ze služebny Městské policie Plzeň-Střed na Americkou třídu, kde se dle oznámení měla pohybovat zmatená žena se psem. Strážníci na místě šetřením zjistili, že jde o 30letou ženu trpící schizofrenií, která neužila předepsané léky. Trpěla představou, že ji někdo pořád sleduje a chce ji znásilnit. Z toho důvodu se cítila být ohrožená. Chtěla odvézt domů, nevěděla, jak se tam ale v pozdní hodinu dostat, velmi se bála a stěžovala si na psychické problémy. Vzhledem k daným okolnostem přivolali strážníci záchranáře. Lékařka nechala ženu po posouzení jejího zdravotního stavu převézt na psychiatrickou kliniku nemocnice v Plzni na Lochotíně. O zvíře se postarali ženiny blízcí, které strážníci vyrozuměli.


Prochladlá bezdomovkyně ležela v blátě u svého stanu. Alkohol nebyl příčinou jejího stavu. Promrzlou, polonahou a s pohmožděninami na nohou a trupu, tak v pondělí ráno během kontroly místa v Luční ulici, kde pobývají osoby bez domova, objevili lochotínští strážníci 62letou ženu. Ležela v blátě vedle svého stanu. Hlídka ji okamžitě uložila do stabilizované polohy a zabalila do přikrývek, které tam měla. Strážníkům žena nebyla schopna nic moc říct, přesto z její gestikulace alespoň vyrozuměli, že neví, odkud a jak se tam vůbec vzala. S ohledem na její zdravotní stav a panující mrazivé teploty, přivolali strážníci na místo záchranáře, kteří si ji převzali do své péče a odvezli k dalšímu ošetření do nemocničního zařízení.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MPPlzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)