Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Koťata někdo odložil v papírové krabici u plotu útulku

Koťata někdo odložil v papírové krabici u plotu útulku

S dalším případem lidské hlouposti a bezohlednosti se opět setkali zaměstnanci Útulku pro zvířata v nouzi v Plzni.

Koťata
24. května 2023 - 07:00

V neděli v dopoledních hodinách kdosi odložil u plotu útulku papírovou krabici s pěti, zhruba měsíčními koťaty, která předčasně odebral jejich matce. Krabice byla otevřená a koťata z ní vybíhala na přilehlou vozovku. Jedno z nich prolézalo skrz plot do výběhu, ve kterém se v tu chvíli pohyboval pes.

Nastává „májové období“, proto je důležité připomenout, jak se v případě nálezu koťat zachovat. Pokud koťata najdete v přírodě, tak je vhodné je na místě ponechat, protože je velmi pravděpodobné, že matka bude svá mláďata hledat. Často taková koťata lidé v dobré víře odnesou, ale v podstatě je matce ukradnou, navíc jí způsobí zdravotní komplikace, protože se jí zanítí mléčné žlázy. Proto prosíme majitele koček, aby se chovali zodpovědně a své kočky nechávali kastrovat, jelikož opuštěná koťata pak končí v útulku, kam rozhodně nepatří.

Strážníci zachránili muže který usnul v kolejišti

Pomoc u dopravní nehody. V pondělí v odpoledních hodinách došlo v Plzni v Masarykově ulici k dopravní nehodě, při níž byl trolejbusem sražen nezletilý chlapec jedoucí na elektrokoloběžce. Dítě, aniž by se rozhlédlo, vjelo na přechod pro chodce, přímo před projíždějící trolejbus. Městská policistka, která v tu chvíli stála poblíž, běžela pomoci a zároveň informovala operační oddělení se žádostí o vyslání zdravotnické záchranné služby. Mezitím co se starala o zraněného, na místo dorazili kolegové, kteří zajistili místo dopravní nehody a usměrňovali provoz, aby nedošlo ohrožení účastníků silničního provozu. Policisté ČR se nehodou dále zabývají.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: