Svátek má: Tereza

Regiony

Velikost textu:

„Jízda za vánočním stromkem 2017,“ soutěž pro rodiče s dětmi

„Jízda za vánočním stromkem 2017,“ soutěž pro rodiče s dětmi

V Plzni budou soutěžit rodiče s dětmi v zábavné orientační automobilové soutěži „Jízda za vánočním stromkem 2017.“

„Jízda za vánočním stromkem“
27. listopadu 2017 - 07:00

V sobotu 9. prosince pořádá Autoklub Plzeň ve spolupráci s komisí BESIP při odboru dopravy Magistrátu města Plzně, BESIPem pro Plzeňský kraj, Městskými obvody Plzeň 3 a 1 a dalšími partnery už 34. ročník této soutěže.

„Cílem soutěže je ověřit znalosti dětí získané v dopravní výchově v běžném silničním provozu a především pobavit zúčastněné soutěžící“, informuje ředitel soutěže Václav Špaček z pořádajícího Autoklubu Plzeň.

Soutěže se může zúčastnit maximálně 50 posádek a děti ve věku 5 – 15 let, nejvýše však dvě děti v jednom automobilu. Uzávěrka přihlášek je 1. 12. 2017, které můžete zasílat na adresu .zc.manzes@nezlpbulkotua Propozice soutěže účastník obdrží s potvrzením přihlášky. Pro soutěžící děti je po soutěži zajištěno občerstvení, které si může objednat i řidič. Jako pozornost pro řidiče je pak připravena poukázka v hodnotě 250 Kč jako příspěvek na odběr vánočního stromku dle vlastního výběru.

„Rádi podporujeme v našem obvodu akce zaměřené na bezpečnost v silničním provozu a bezpečnost dětí vůbec. Proto také dostala naši podporu tato tradiční soutěž, kde společně soutěží rodiče s dětmi“, říká David Procházka, místostarosta třetího plzeňského obvodu.


Především tatínkové si mohou zasoutěžit se svými dětmi, což jistě ocení maminky při předvánočním shonu. To ovšem neznamená, že se soutěže nemohou zúčastnit i maminky – řidičky, které jsou tímto srdečně vítány.

„Akce „Jízda za vánočním stromkem 2017“ má za cíl hravým způsobem zlepšovat znalosti o silniční bezpečnosti nejenom v našem městě, ale i kraji. Je skvělé, že se takto pomáhá dětem a rodičům“, dodává Radislav Neubauer, starosta centrálního obvodu.

Plzenskenovinky.cz informoval Mgr. Miroslav Knotek za Úřad městského obvodu Plzeň 3.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:plzeň 3)