Svátek má: Zbyšek

Regiony

Velikost textu:

Již potřetí láká Plzeň na Tajemství plzeňských dvorků

Již potřetí láká Plzeň na Tajemství plzeňských dvorků

Každé město má svůj půvab a kouzlo, každé město má svá tajemství a ta jsou tím tajemnější, čím jsou skrytější. A takové městské dvorky, město ve městě, to je ráj pro tajemství.

Tajemství plzeňských dvorků
14. března 2019 - 07:00

"Potřetí  zveme k prozkoumání Tajemství plzeňských dvorků. Tentokrát společně s Ing. arch. Annou Hostičkovou a Ing. arch. Janem Soukupem na téma dvorky plzeňské radnice. Právě na ty vás pozveme osobně v rámci akce Plzeňské dvorky jako takové. A proto jistě neuškodí prozkoumat je předem trochu podrobněji," láká Alena Kozáková, ředitelka Nadace 700 let města Plzně.


Přednáška se uskuteční pro všechny zájemce zdarma v úterý 19. března v 17:00 ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje.

Další se uskuteční v úterý 16. dubna na stejném místě a ve stejném čase. Tématem bude Život města za hradbami a bude věnován archeologickým nálezům.


Každé město má svůj půvab a kouzlo, každé město má svá tajemství a ta jsou tím tajemnější, čím jsou skrytější. A takové městské dvorky, město ve městě, to je ráj pro tajemství. Akce Plzeňské dvorky chce roušku tajemna v Plzni poodhalit. V rámci této akce zve Nadace 700 let města Plzně na známé i méně známé dvorky v centru západočeské metropole. Na této cestě čeká poutníky mnoho zajímavého i poučného. Věděli jste například, že na jednom z plzeňských dvorků je zachovalá chlebová pec, že je v Plzni dvorek Kinetický nebo, který z dvorků ukrývá studnu? Na stránkách Plzeňské dvorky můžete tato místa navštívit ve světě virtuálním a na vlastní oči si je pak prohlédnete 18. května 2019.

Plzenskenovinky.cz informovala Alena Kozáková, ředitelka Nadace 700 let města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:plzenske dvorky)