Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Je tady advent, nedejme kapsářům šanci

Je tady advent, nedejme kapsářům šanci

Přichází advent, tradiční předvánoční čas, doba, která nahrává zlodějům a kapsářům. 

Ilustrační foto
2. prosince 2019 - 07:00

Vánoční trhy a nabídky obchodů vybízí k nákupům dárků pro své blízké. Přeplněné prostředky MHD, zaplněné obchody, nepozornost nakupujících, kteří se nechávají unést vánoční atmosférou, to jsou rizikové situace, kterých dokáží ke svému prospěchu zloději využít. Doslova lákadlem jsou pro ně otevřené kabelky, tašky a stejně tak odložené osobní věci v nákupních vozících. Abychom předešli případným nepříjemnostem, je důležité být ostražitý a mít se na pozoru.  

Nejčastější chybou mužů je nošení peněženky s doklady a  penězi v  zadních kapsách kalhot, u žen zase otevřené kabelky a tašky při nakupování. Ke snížení rizika okradení proto přispějete, pokud doklady, peníze či mobily budete nosit nejlépe ve vnitřních kapsách oděvu, nebo v řádně zapnutých taškách, které máte vždy pod svojí kontrolou. V tlačenicích nenoste batohy na zádech, kam nevidíte, mějte je na očích.

Snažte se zbytečně nenosit u sebe větší finanční obnos. Jestliže už ho musíte mít, je vhodné si částky rozdělit a nosit je odděleně na různých místech. Máte-li platební kartu a PIN si nepamatujete, mějte jej zásadně zvlášť.


Bedliví by měli být také řidiči, pokud odchází od zaparkovaného vozidla, aby vždy zkontrolovali, zda neponechali nějaké věci na sedadlech auta. Pozornost je rovněž nutné věnovat při ukládání nákupu do vozu i na těch pár vteřin, kdy odvážíte prázdný nákupní vozík, auto uzamknout.Děti navštívily plzeňský Útulek pro zvířata v nouzi.  V rámci Projektového dne se vydaly děti z 26. ZŠ-Růžovka a Litice na návštěvu plzeňského útulku, kde pomohly s úklidem spadaného listí a prohlédly si prostory zařízení pro zvířata. Pejskům a kočičkám přinesly do útulku dobroty.

Seniorka do kontejneru na šatstvo hodila kabát, zapomněla v něm však klíče. S kuriózní situací se setkali ve středu odpoledne strážníci v Plzni na Doubravce. O pomoc je přišel požádat 81letý senior. Do kontejneru na sběr obnošeného šatstva uzamčeného visacím zámkem vhodila jeho manželka starý kabát, avšak omylem v něm zapomněla klíče od jejich domu, potažmo od bytu. Strážníci se snažili kontaktovat společnost, které kontejner patří, ale nedařilo se. Pomohli nakonec kolegové hasiči. Kontejner bylo nutné nadzvednout a obrátit. Společnými silami se to podařilo, aniž by došlo k jeho poškození a kabát dostali ven.

Muž v hledáčku policistů spal ve vraku auta. Nečekané čtvrteční probuzení má za sebou 26letý muž spící ve vraku auta v Korandově ulici. Ze spánku ho probudili strážníci, kteří byli v ulici na pochůzce. Jakmile ho spatřili, hned jim bylo jasné, o koho jde. Věděli, že ho hledají policisté, jelikož je veden v celostátním pátrání. To se po předvedení na policejní oddělení také potvrdilo, a proto byl mužům zákona přenechán k dalším úkonům.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková  mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mp)