Svátek má: Lýdie

Regiony

Velikost textu:

I v těchto mrazech zachraňují policisté opuštěné pejsky

I v těchto mrazech zachraňují policisté opuštěné pejsky

Počet nalezených a odchycených zvířat, předaných do útulku se poslední únorový den rozrostl. Strážníci do útulku převezli tři psy.

Štěně
3. března 2018 - 07:00

Jako první se na městskou policii obrátila šedesátiletá žena, která v dopoledních hodinách strážníkům předala nalezenou fenku. Cca   2-3 měsíce starou fenku křížence uviděla pobíhat samotnou v centru města na náměstí Republiky.

Večer posléze zavolala na linku městské policie třiasedmdesátiletá Plzeňanka s tím, že nalezla už hodinu přivázaného k plotu domu psa a nikdo, komu by patřil v okolí, nebyl. Jednalo se cca dvouroční fenku  westíka. Identifikační čip nebyl čtecím zařízením u ní nalezen. 

O necelé dvě hodiny později strážníkům ze skupiny pro odchyt předali policisté nalezeného osmiletého křížence, který se potuloval sám bez majitele nebo průvodce ve Štefánikově ulici v Plzni Černicích. Poznatek o odchytu a umístění zvířat bude předán na MmP - Odbor životního prostředí.


Opilá žena pobíhala po domě v Plachého ulici bez bot a postarala se tam o pěkný rozruch. Strážníci jí převezli k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

Na linku městské policie se před polednem obrátil obyvatel domu, který slyšel z chodby hluk a řev, aby zjistil, co se vůbec děje, otevřel dveře bytu.  Přitom uviděl po chodbě pobíhat nějakou ženu, která v domě vůbec nebydlí, ani v minulosti jí tam neviděl. Hlídka po příjezdu na místo okamžitě zaslechla ženský křik a posléze dotyčnou uviděla, seběhla ze schodů a začala tlouci do poštovních schránek. Svého jednání zanechala hned potom, co k tomu byla vyzvána. Žena si pamatovala jen několik skutečností, a to to, že zkonzumovala větší množství alkoholu, uvnitř si chtěla na chvíli odpočinout a ohřát se. Proč nemá boty a je oblečena jen do mikiny a slabých tepláků, nevěděla. Výsledkem u ní provedené dechové zkoušky byla zjištěná hladina alkoholu 2,87 promile.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mp)