Svátek má: Drahomíra

Regiony

Velikost textu:

Hurá do Domažlic, které sů zejména při Chodských slavnostech pěkné

Hurá do Domažlic, které sů zejména při Chodských slavnostech pěkné

Dudácká muzika, chodské kroje, vyhlášené chodské koláče, velký staročeský jarmark – to jsou Chodské slavnosti a Vavřinecká pouť 2017.  Proběhnou už o tomto víkendu od 11. do 13. srpna 2017.  Pořadatelé se těší na setkání s vámi v Domažlicích.

Zpěvačku Martu z Mrákova uvidíte v Domažlicích zpívat i tančit
11. srpna 2017 - 09:17


Chodští muzikanti a tanečníci jsou na nohou. Veliký svátek chodského folkloru Chodské slavnosti a Vavřinecká pouť proběhnou  o  víkendu od pátku 11. do neděle 13. srpna 2017.  Už nyní  v mnoha chodských kuchyních  je vše připraveno na pečení chodských koláčů, muzikanti poctivě trénovali  a ladili poslední detaily pro vystoupení. Připraveny jsou chodské kroje, které patrně čekají už jen na finální nažehlení. Během slavností musí být a také bude vše připraveno.

Na Chodské slavnosti 2017 je vstup ke všem podiím zdarma.


"Slavnostní zahájení Chodských slavností 2017 proběhne už v pátek 11. srpna od 20:30 hodin na pódiu u brány na náměstí. V sobotu 12. srpna 2017  a v neděli 13. srpna 2017 pak celé Domažlice ožijí nejen dudáckou, ale i dechovou a historickou muzikou. Na domažlickém náměstí nebude chybět oblíbený staročeský jarmark a i letos se na něm můžete potkat také s ponocným. Vyhledávané jsou i poutní mše svaté na Vavřinečku, které proběhnou v sobotu i v neděli od 10:00 hodin," řekl pro Prvnizpravy.cz  Kamil Jindřich, ředitel MKS Domažlice.

Natno dodat, že Chodské slavnosti patří v Česku  k nejstarším a největším národopisným slavnostem. Mají respekt nejen mezi návštěvníky z ČR, ale i ze zahraničí. I v letošním roce totiž  přivítají pořadatelé na několika scénách na pět stovek účinkujících - sólistů a členů národopisných souborů z Česka i ze zahraničí.

Mezi témata, která protknou některé pořady v hlavní programové nabídce, patří v  roce 2017   50 let od úmrtí skladatele, sběratele a etnografa Jindřicha Jindřicha.

Podrobný program Chodských slavností  najdete   zde ...

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)