Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Hudební ceny Žebřík 2016: Zpěváky roku jsou Tomáš Klus a Ewa Farna

Hudební ceny Žebřík 2016: Zpěváky roku jsou Tomáš Klus a Ewa Farna

Pětadvacátý ročník Hudebních cen Žebřík je minulostí. Ze slavnostního vyhlášení, které proběhlo 10. března v plzeňském areálu DEPO2015, si nejvíce cen odnesla Ewa Farna, Tomáš Klus, oba shodně po třech.

Hudební soutěž Žebřík
13.březen 2017 - 10:06

Skupinou roku jsou Hentai Corporation a vítězným albem je Jungle od Skyline.

Tomáš Klus dosáhl na nejvyšší příčku v kategoriích Zpěvák a Skladba roku a zabodoval i mezi akcemi s loňským Recyklus tour. Ewa Farna si odváží titul Zpěvačka roku, cenu za videoklip a její singl Na ostří nože se vešel i mezi tři nejlepší skladby.

Objevem roku je Pokáč, nejlepší album s letopočtem 2016 natočili Skyline, Skupinou roku se stali Hentai Corporation a za největší průser fanoušci označili úmrtí Radima Hladíka. Prvenství v kategorii Akce roku obhájily Hrady CZ.
Tomáš Klus

Speciální cenu magazínu iREPORT převzal Ivan Mládek, který se svým Banjo Bandem během večera také vystoupil. Dalšími koncertními účinkujícími byli Thom Artway, Slza, Tomáš Klus, Dan Bárta s Alicí a Vypsaná fixa. O překvapivé vystoupení se postarala Ewa Farna, která po převzetí ceny spontánně zazpívala zmíněnou úspěšnou píseň.

Dvě ceny si odnesli Michal Hrůza i kapela UDG, na nejvyšší pozice však nedosáhli. Mezi dalšími oceněnými jsou Slza, Vypsaná fixa, Jelen, Thom Artway, Aneta Langerová, Barbora Poláková, Barbora Mochowa, Lola, Ondřej Ruml, Kryštof (za Kryštof kemp) a filmy Anděl páně 2, Anthropoid a Teorie tygra.

V průběhu šestihodinového ceremoniálu, který tentokrát moderovali Jakub Kohák a Iva Pazderková,  bylo rozdáno celkem 28 sošek z dílny sochaře Václava Česáka. O výsledcích se rozhodovalo během dvou měsíců na webu Anketazebrik.cz.
Ewa Farna

„V letošním ročníku opět uspěla jak zavedená mainstreamová jména, tak i zástupci klubové scény, kteří si svůj úspěch vydobyli hlavně intenzivním koncertováním. Výsledky Žebříku a program slavnostního vyhlášení dokázaly, že vedle sebe mohou bezvadně fungovat i naprosto rozdílní interpreti. Žánrové hranice v dnešní hudbě a ve vnímání posluchačů už téměř neexistují,“ shrnul Hudební ceny Žebřík 2016 jejich ředitel Jarda Hudec.

Organizátorem 25. ročníku Hudebních cen Žebřík je magazín iREPORT. Spoluorganizátory byly Plzeňský kraj a město Plzeň. Díky spolupráci se serverem Samosebou.cz se Žebřík opět zapojil do třídění odpadu. Hlavním partnerem je Česká pojišťovna. Dalšími partnery jsou Vodárna Plzeň, Red Bull, Ochranný svaz autorský, PMDP a Jägermeister.

Hotel IBIS. Záštitu nad akcí převzal primátor Plzně Martin Zrzavecký.

Hodinový záznam z finálového večera bude odvysílán 21. dubna na ČT Art.

(red, foto: readim hromádko, jana braunová)