Svátek má: Ladislav

Regiony

Velikost textu:

Dost napilno měli o víkendu plzeňští strážníci

Dost napilno měli o víkendu plzeňští strážníci

Na parkovišti před obchodním centrem na Borech nabízel muž podezřelé parfémy. Prodejce už prošetřuje Policie ČR.

Ilustrační foto
25. září 2018 - 07:00

V sobotu přijalo operační oddělení městské policie v dopoledních hodinách stížnost na muže, který na parkovišti u obchodního centra na Borech dost nevybíravým způsobem vnucuje kolemjdoucím k prodeji podivné parfémy. Podezřelého muže se strážníkům podařilo zastihnout ještě na místě, v otevřeném kufru auta měl několik desítek parfémů.  Strážníkům sice prozradil, kde k vůním přišel, ale doklad o jejich nabytí neměl. Během řešení události se na hlídku obrátila také mladá žena. Tu měl přimět nejdříve ke koupi jednoho z parfému. Ona si poté ale obchod rozmyslela a zboží mu přišla vrátit nazpátek. K dalšímu šetření si celou záležitost posléze převzala státní policie.

Klientka Linky seniorů při cestě na toaletu upadla a pádem na podlahu si způsobila poranění. Po ošetření ji záchranáři odvezli k odbornému ošetření do zdravotnického zařízení.

Hlídka městské v bytě seniorky zasahovala v sobotu po desáté večer. Zde ji strážníci našli ležet na zemi v předsíni. Při prohlídce zjistili, že má krvácející poranění na hlavě, proto jí poskytli neprodleně nezbytnou první pomoc. Ránu jí prvotně ošetřili a dohlíželi na její zdravotní stav až do příjezdu rychlé záchranné služby. Záchranář rozhodl o jejím převozu kvůli dalšímu ošetření do zdravotnického zařízení.

K několika případům, které o víkendu zaznamenala městská policie, musela být volána rychlá záchranná služba.

Jedna z událostí byla zaznamenána v pátek v noci. Hlídka v terénu byla vyslána operačním strážníkem k obchodnímu domu na Rokycanské ulici.  Podle informace, kterou měla k dispozici, se tu měl nacházet muž, který má vyhrožovat, že si ublíží. Strážníci ho našli, jak klečí před vchodem do obchodu. Jeho psychický stav nebyl dobrý, naříkal si, jak se mu špatně dýchá a hovořil o tom, že mu chce někdo ublížit, mluvil dost scestně, přitom všem se vyděšeně rozhlížel kolem. Hlídce přiznal dokonce, že předchozího dne užil pervitin. Záchranáři čtyřiadvacetiletého muže z Rokycanska odvezli k dalšímu vyšetření na interní příjem do plzeňské nemocnice, hlídka městské policie jim zajistila bezpečnostní doprovod za sanitním vozem.

Další výjezd záchranářů si městští policisté vyžádali v sobotu odpoledne, když v centru města našli dle oznámení ležet zraněného muže, který krvácel z tržné rány v obličeji. Strážníci ho ošetřili s pomocí vybavení ze zdravotnického batohu. Šestašedesátiletý Plzeňan si nepamatoval, co se mu stalo, jen to, že popíjel s kamarády víno a zřejmě usnul na lavičce, odkud pravděpodobně spadl. Dechovou zkoušku se u něj nepodařilo opakovaně úspěšně dokončit. Záchranná služba seniora převezla k ošetření do nemocnice na Lochotín.

Do rukou pracovníků zdravotnické služby předali strážníci v průběhu neděle ještě další dva pacienty.  Třiapadesátiletého muže z Tachovska, který kvůli značně podroušenému stavu upadl ze schodů před provozovnou bufetu na Centrálním autobusovém nádraží a přivodil poranění na hlavě a v obličeji.  Poté i značně apatického muže, k jehož případu byla hlídka volána v podvečer k obchodnímu domu na Americké.  Muž nalezený na ostrůvku mezi parkovacími místy nereagoval na žádné podněty.


Dost napilno měli strážníci o víkendu i s opilými lidmi, kteří ve svém stavu ohrožovali svůj život a zdraví.

 V dost značně podnapilém stavu sbírala hlídka městské policie v pátek v podvečer jednačtyřicetiletou ženu, která si ustlala na chodníku v ulici Nad Radbuzou. Kvůli silné opilosti se u ní nezdařila úspěšně provést dechová zkouška. Ve stavu, do kterého se dostala přemírou vypitého alkoholu, ohrožovala svůj život a zdraví, proto strážníci rozhodli, že ji odvezou k vystřízlivění na záchytku.

Dalším klientem toho zařízení se stal čtyřiapadesátiletý cizinec. V sobotu v dopoledních hodinách byl nalezen na Klatovské, kde si pod tíhou vypitého množství alkoholu lehl na chodník. Stejně jako u ženy, tak i u něj se nepodařilo zdárně provést dechovou zkoušku.

V podvečer převezla ještě hlídka do protialkoholní záchytné stanice jednoho namol opilého cizince. Dechovou zkoušku, kterou u něj strážníci provedli, mu byla naměřena hladiny alkoholu kolujícímu v dechu 3,48 promile. Strážníci ho našli dle přijatého oznámení na chodníku spát před vchodem do domu v Nerudově ulici. Nezvládal dostatečně chůzi po svých, když se pokusil vstát, tak padal.

Pohozené nedopalky od cigaret, zvratky, igelitový pytlík s neznámým obsahem, všude kolem cítit zápach od fekálií, tak to vypadalo na místě poblíž schodiště k okresnímu soudu, kde v pátek ráno našli strážníci ze stanice Územně strážní služby spát na lavičce opilého muže.

Osmatřicetiletého muže z Příbramska strážníci dobře znají. Opakovaně je jimi převážen do protialkoholní záchytné stanice a řešen za přestupky páchané v opilosti. Po probuzení se muž podrobil dechové zkoušce. Výsledkem byla tentokrát naměřená hodnota 1,78 promile. Vzhledem k jeho následkům po zranění z minulosti, jeho rizikovému stavu těžkého alkoholismu a hrozícímu velkému nebezpečí, že by se mohl zranit, rozhodli se strážníci ho převézt na záchytku. Vše bylo až do té doby v naprostém klidu a pořádku. Jelikož mužovy kalhoty byly značně znečištěny od výkalů, bylo potřeba do přepravního auta připravit igelitový pytel, to učinil jeden z členů hlídky. Mezitím si muž vyndal z kapsy nádobu s jídlem a tyčkou od nanuku ho začal konzumovat. Komplikace v případu začaly, když uviděl vozidlo, které ho mělo dopravit k vystřízlivění. Začal řvát na hlídku nesrozumitelná slova. Navzdory všemu odložil kelímek s jídlem a strčil si dřevěnou tyčku do krku a snažil se ji polknout, přitom se předklonil a hned poté se začal dusit. Člen hlídky ihned zareagoval, udeřil ho dlaní po zádech, aby se tyčka z krku uvolnila. To však nepomohlo, a tak mu zaklonil hlavu a prsty mu věc z krku vytáhl. Když se mu uvolnily dýchací cesty, začal dotyčný vulgárně nadávat, že nikam nepojede. Nakonec ho musela hlídka do vozidla společnými silami do vozidla pro převoz podnapilých osob donést, neboť nebyl schopen chůze. Celou záležitost bude projednávat přestupková komise MO Plzeň 3. Odbor životního prostředí centrálního obvodu přislíbil úklid lavičky a jejího okolí.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mp)