Svátek má: Zbyšek

Regiony

Velikost textu:

Dost napilno měli o víkendu plzeňští strážníci

Dost napilno měli o víkendu plzeňští strážníci

Případ ztraceného dítěte řešili strážníci na Borech. Hlavu plnou starostí přidělal v neděli dopoledne své matce a dědečkovi malý neposeda. 

Ilustrační foto
12. března 2019 - 07:00

Dědeček měl dítě na starosti, měl ho hlídat, když matka odešla na nákup.  Malého chlapce ale zlákaly špatně zavřené vchodové dveře od bytu. Využil nestřeženého okamžiku a utekl ven. Značně promočeného, pobíhajícího jen v ponožkách, si ho všimla žena, která procházela kolem. Zastavila ho, a protože v okolí nikdo nebyl, kdo by ho postrádal, odvedla ho na blízkou služebnu městské policie. O nalezeném chlapci informovali strážníci policii. Chvíli nato dorazila náhodně na služebnu i osmadvacetiletá žena hledající své dítě, šlo o jeho matku. Strážníci jí chlapce předali. Celá záležitost tím nekončí, jako poznatek bude věc předána orgánu sociálně právní ochrany dětí.

Že jsou poctiví lidé ještě mezi námi, potvrzuje případ ze sobotního odpoledne v Plzni na Doubravce. Mladá žena zde na lavičce před prodejnou nalezla peněženku s doklady a finanční hotovostí.

Nález pak ohlásila telefonicky na místní služebnu městské policie.  V peněžence byl kromě občanského průkazu nalezen průkaz zdravotního pojištění, kreditní karta a peněžení hotovost ve výši víc jak 2300 korun.  Strážníci i s nálezem vyrazili na adresu uvedenou na dokladu a majitelce ho předali. Ta si ani nebyla do té doby vědoma ztráty svých věcí.

V sobotu odpoledne provedli strážníci ze služebny Bory kontrolu místa v Dobřanské ulici, kde se zdržují osoby bez domova.  

V jednom ze stanů objevili třiatřicetiletou ženu. Při prověřování v policejních evidencích se u ní ukázalo, že je v nich vedena jako pohřešovaná osoba se závažným infekčním onemocněním. O celé věci byla vyrozuměna PČR a záchranáři. Ti si ženu převzali do své péče a odvezli ji do zdravotnického zařízení.


V pátek v noci vyjela zdravotnická záchranná služba na základě podnětu strážníků na Centrální autobusové nádraží. Po desáté večer potřeboval pomoc záchranářů muž ve vestibulu na lavičce.

Když ho hlídka nalezla, nevypadal na tom zdravotně dobře. Nekomunikoval, celý se třásl a z úst mu vytékaly sliny. Podle svědků měl prodělat před příjezdem strážníků záchvat. Hlídka ho chtěla uvést do stabilizované polohy, jakmile se o to pokusila, muže postihl další záchvat. Zdravotnická záchranná služba brzy dorazila na místo a muže po vyšetření odvezla do nemocnice.

Výjezd záchranářů si vyžádal také sobotní případ v Doudlevecké ulici. Dvaadvacetiletý muž dostal přímo na ulici epileptický záchvat.   Upadl tak, že jeho nohy zasahovaly do vozovky. Naštěstí tudy zrovna projížděla hlídka městské policie. Zastavila vozidlo a muže odtáhla do bezpečí. Vzápětí se dostavila i hlídka PČR, kterou přivolal svědek události. Strážníci a policisté se pak společně o muže starali do příjezdu záchranářů.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)