Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Dost napilno měli o víkendu plzeňští strážníci

Dost napilno měli o víkendu plzeňští strážníci

Do plzeňského útulku přišel v neděli odpoledne dvacetiletý Plzeňan, aby odevzdal nalezená zvířata.

Ilustrační foto
6. listopadu 2018 - 07:00

Šlo o dvě malá asi čtyřtýdenní koťata, která našel u popelnic v Manětínské ulici. Poznatek o jejich nálezu předají strážníci správnímu orgánu, kterým je na MMP-Odbor životního prostředí.

Během několika hodin vyjížděli strážníci městské policie ke dvěma případům seniorů ve svízelných situacích.

V neděli v půl desáté večer si vyžádal pomoc senior bydlící v bytě ve Skupově ulici na Borech. Po vstupu do bytu hlídka našla stařečka ležícího v obývacím pokoji na zemi. Ukázalo se, že upadl a už se nezvládl sám zvednout. Strážníci zjistili, že kromě toho, že pána trápí bolesti za krkem, tak si při pádu zřejmě způsobil drobnou odřeninu na lokti. Přivolaní záchranáři si šestadevadesátiletého Plzeňana převzali do své péče a odvezli ho k dalšímu vyšetření do nemocnice na Borech.

V půl druhé v noci se hlídka vydala na Klatovskou, kde v jednom z bytů potřebovala její pomoc dvaadevadesátiletá Plzeňanka, jež upadla v obývacím pokoji a potřebovala od strážníků, aby ji zvedli a pomohli jí na nohy, jelikož to sama nezvládala.

V neděli odpoledne byla na linku městské policie nahlášena krádež v prodejně v Obchodní ulici, kde pracovník ostrahy zadržel mladého muže z Rakovnicka, který si chtěl z obchodu odnést zboží bez placení.

Osmadvacetiletý muž si svůj vybraný lup ukryl za oděv. Jeho hodnota činila téměř 460 korun. Strážníci, kteří dorazili záležitost řešit, zjistili, že o předání jeho osoby mají právní zájem muži zákona. Ti proto na místo dorazili a celou záležitost si převzali k dalšímu šetření. 


Strážníci městské policie a záchranáři byli v sobotu brzy ráno přivoláni mladou ženou k prodejně v Lidické ulici. Slečna měla obavu o mladého muže, kterého uviděla sedět na lavičce u vchodu do obchodního centra, nezdál se jí být v pořádku.

Po příjezdu hlídka zjistila, že je především devětadvacetiletý muž značně opilý. Když dorazili také záchranáři a snažili se pak s mužem hovořit, začal být najednou agresivní. Odmítal se nechat vyšetřit a na adresu zástupců obou složek vykřikoval hanlivé a vulgární urážky a nepřestal s tím, ani když byl k tomu vyzván. Protože jeho agresivita vzrůstala, muž strážníky i záchranáře odstrkoval, musela hlídka k jeho zklidnění užít donucovacích prostředků, záhy skončil s pouty na rukou. Hlídka pomohla záchranářům naložit do sanitního vozu a asistovala při jeho převozu do nemocnice na Lochotíně, kde se teprve muž uklidnil a mohla mu být sejmuta pouta a byl zde ponechán k ošetření.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mp)