Svátek má: Radek

Regiony

Velikost textu:

„Dopravní soutěž mladých cyklistů“ proběhla na ZŠ ve Skvrňanech

„Dopravní soutěž mladých cyklistů“ proběhla na ZŠ ve Skvrňanech

Ve středu 9.května se konalo pod záštitou starosty MO Plzeň 3 Radislava Neubauera v areálu 33. ZŠ ve Skvrňanech okresní kolo „Dopravní soutěže mladých cyklistů“.

Dopravní soutěž mladých cyklistů
13. května 2018 - 07:00

Počasí mladým cyklistům tentokrát přálo. Jednotlivými disciplínami byly test znalostí z pravidel silničního provozu, jízda po dopravním hřišti dle pravidel, jízda zručnosti na kole, práce s mapou a zásady poskytování první pomoci.

„Cílem této soutěže je podnítit a zvyšovat zájem žáků o dopravní výchovu a ověřovat znalosti žáků – cyklistů, jejich dovednosti v uplatňování pravidel silničního provozu na pozemních komunikacích, v technice jízdy a první pomoci“, informuje Václav Ircing, koordinátor BESIP pro Plzeňský kraj.

Dohled nad soutěžícími a jejich praktickými dovednostmi zajišťovala Městská policie Plzeň a Policie ČR, které byly spolu s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy MmP a Oblastním spolkem ČČK Plzeň – město a Rokycany spolupořadatelem soutěže.

Do soutěže ve II. kategorii žáků se přihlásilo deset ZŠ. Soutěž byla postupová a vítězné družstvo postoupilo do kola krajského, které se  uskuteční ve dnech 21. a 22. května. V Plzni a Melchiorově Huti. Nejlépe všechny disciplíny zvládl tým z 33. ZŠ Terezie Brzkové.  Kategorii jednotlivkyň a jednotlivců pak ovládla 7. ZŠ v Brněnské ulici.

Američtí veteráni mají svůj památník v Horníčkově zahradě

„Velice rádi jsme zaštítili tuto akci, která přispěje ke zvýšení efektu výchovně-vzdělávací práce při dopravní výchově ve školách, ke správnému a bezpečnému chování žáků v provozu na pozemních komunikacích a tím napomáhat snižování nehodovosti dětí“, řekl Radislav Neubauer, starosta centrálního obvodu.

„Chtěl bych organizátorům poděkovat nejen za pozvání, ale také za odvedenou práci. Rovněž bych chtěl vyjádřit obdiv dětem, které s přehledem zvládaly nástrahy testů i veškerých jízd. Vítězům blahopřeji a přeji hodně štěstí v krajském a republikovém kole“, dodal David Procházka, místostarosta MO Plzeň 3.

Plzenskenovinky.cz informoval Miroslav Knotek,mluvčí radnice třetího plzeňského obvodu.


(jv, Plzenskenovinky.cz, foto: ÚMO Plzeň 3)