Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Dobrovolní hasiči „zasahovali“ v mateřince v Puškinově ulici

Dobrovolní hasiči „zasahovali“ v mateřince v Puškinově ulici

Pod patronací plzeňského centrálního obvodu probíhají v obvodních mateřských školách ukázky techniky a činnosti složek Integrovaného záchranného systému.

Hasiči ve školce
18. listopadu 2020 - 07:00

V současné době je prezentována činnost hasičů, kterou názorně předvedli dobrovolní hasiči z JSDH Skvrňany ve 49. MŠ v Puškinově ulici. V uplynulém týdnu během středečního dopoledne si děti z „Puškinky“ prohlížely hasičskou techniku a poslouchaly vyprávění hasičů, které budilo velký zájem a nadšení.

„Myslím, že je vhodné, aby se děti seznamovaly s činností složek Integrovaného záchranného systému, zejména v této, pro nás zcela výjimečné době, kdy jsou pracovníci těchto složek v první linii v boji proti epidemii, za což jim patří velký dík.  Jsem rád, že i díky finanční podpoře ze strany městského obvodu si děti mohly prohlédnout hasičský vůz, seznámit se s výzbrojí hasičů, a hlavně si užily pěknou ukázku hasičského zásahu,“ informuje Petr Baloun, I. místostarosta plzeňského centrálního obvodu, který je sám dobrovolným hasičem v Radobyčicích.

Hasiči opravdu připravili pro děti hezký zážitek, kdy kromě prohlídky hasičského vozu předvedli, jak dovedou hasit vodu z požární hadice, nebo likvidaci ohně hasicím přístrojem v nehořlavé výstroji. Za předvedenou ukázku je děti odměnily dlouhým potleskem včetně paní učitelek.

Trojka kontroluje připravenost zimní techniky

„Chtěl bych dobrovolným hasičům poděkovat, že takto připraveným programem ukázali dětem nejenom část svého hasičského umění, ale i provedli nezbytnou protipožární osvětu, což je z hlediska nejen jejich bezpečnosti nejdůležitější,“ dodal David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Plzeňskénovinky.cz informoval Mgr. Miroslav Knotek, tiskový mluvčí, Úřad městského obvodu Plzeň 3.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mop3)