Svátek má: Karolína

Regiony

Velikost textu:

Do péče Záchranné stanice živočichů se dostala zraněná želva

Do péče Záchranné stanice živočichů se dostala zraněná želva

Do péče pracovníků Záchranné stanice živočichů v Plzni na Zábělské ulici se dostala zraněná želva.

Zraněná želva
3. června 2020 - 07:00

V pondělí v odpoledních hodinách její nález ohlásila na městskou policii obyvatelka domu v ulici Jaroslava Ježka v Plzni-Bolevci. Objevila ji ve vozovce, želva byla pravděpodobně zraněna projíždějícím vozidlem. Zvíře mělo rozlomený krunýř a krvácelo. Protože se nepodařilo zjistit na místě jeho majitele, odvezli ho strážníci ke zvířecím záchranářům.

Nevlastní řidičské oprávnění, přesto usedl za volant. Porušením zákazu vjezdu v Šumavské ulici na sebe v pondělí dopoledne upozornil 34letý muž ze Stříbra řídící osobní motorové vozidlo BMW. Strážníci jej zastavili a požádali o předložení dokladů potřebných k řízení vozu. Šetřením bylo zjištěno, že muž za volant neměl vůbec usednout. Nemá a nikdy nevlastnil řidičské oprávnění. Přivolaní policisté mu na místě zakázali další jízdu a záležitost si převzali k dalšímu šetření.


Noc měla nezletilá strávit ve stanu u bezdomovců. Před devátou hodinou ráno objevila hlídka ze stanice Územně strážní služby při hlídkové činnosti na soutoku řek Mže a Radbuzy dva stany obývané lidmi bez domova. Při tom v jednom z nich strážníci zahlédli i mladou dívku, která v nich hned vzbudila podezření, že je ještě nezletilá.  Hlídka všechny přítomné ztotožnila, přičemž zjistila, že dívka nar. 2007 se pohádala s bratrem a tady měla „s kamarády“ přespat jednu noc. Ani do školy nešla. Ostatní přítomní ji chtěli podle jejich výpovědi pomoci, znají ji již z minulosti. Přes den se má podle nich potulovat na vlakovém nádraží a domů chodit nechce. Na místo dorazila pracovnice Orgánu sociálně právní ochrany dětí a celou záležitost si převzala se zjištěnými skutečnostmi PČR.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)