Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Díky dotaci opraví požární zbrojnice

Díky dotaci opraví požární zbrojnice

Rada Plzeňského kraje souhlasí s poskytnutím dotací dvěma obcím (Běšiny a Budětice) na rekonstrukci požární zbrojnice v souhrnné výši 3 766 940 korun.

Ilustrační foto
3. prosince 2020 - 07:00

Ministerstvo vnitra - generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR vyhlásilo i pro rok 2020 program Účelové investiční dotace pro jednotky SDH obcí. V rámci tohoto programu mohly obce požádat také o investiční dotaci na rekonstrukci stávající nebo výstavbu nové požární zbrojnice pro jednotku požární ochrany, pokud je zařazena v kategorii plošného pokrytí JPO II, JPO III nebo JPO V.

Finanční podpora Ministerstva vnitra (MV) byla pro rok 2020 alokována pro 4 obce Plzeňského kraje (Šťáhlavy, Budětice, Běšiny a Liblín). Program MV umožňuje obcím použít další finanční zdroje. Příspěvek (dotace) kraje se poskytuje ve výši 2/3 dotace MV.Dotace pro obec Šťáhlavy (1 166 666 korun) byla již schválena, Liblín dotaci nebude čerpat. Rada navrhuje zastupitelstvu schválit poskytnutí dotace pro obec Běšiny ve výši 3 miliony korun a pro obec Budětice ve výši 766 940 korun. Poskytnutí dotace budou schvalovat zastupitelé.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Alena Marešová, tisková mluvčí, Krajský úřad Plzeňského kraje.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch)