Svátek má: Daniel

Regiony

Velikost textu:

Děti z příměstského tábora se rozloučily se strážníky a hasiči

Děti z příměstského tábora se rozloučily se strážníky a hasiči

V pátek 3.8.2018 se rozloučili strážníci a hasiči s dětmi, které celý týden navštěvovaly příměstský tábor.

Děti na přehradě Hracholusky
7. srpna 2018 - 07:00

Tábor se konal v prostorách Škodalandu u Borské přehrady. Tento tábor byl specifický tím, že jej organizovaly složky Městské policie Plzeň, Hasičského záchranného sboru PK a Městský obvod Plzeň 3 ve spolupráci se zdravotníky z organice Rescue service, kteří zabezpečovali po celou dobu zdravotní dohled.

Děti, které se účastnily příměstského tábora, měly mimo jiné možnost navštívit všechny tyto organizace a seznámit se s jejich činností. V pondělí a úterý navštívily plzeňskou ZOO a Útulek pro zvířata v nouzi. Ve středu děti přivítala Vodní záchranná služba na přehradě Hracholusky, projely se parníkem a ve čtvrtek se děti podívaly na stanici HZS na Košutce. Nejen, že si celou stanici prohlédly, ale ještě navíc měly možnost simulovat záchranu osob ze cvičného polygonu.

Týden plný zábavy a her zajišťují strážníci a hasiči

Hasiči dětem půjčili proudnice a proběhla vodní bitva, což v tomto počasí mělo velký úspěch. Odpoledne si děti zopakovaly pravidla silničního provozu společně s BESIP a vyzkoušely „opilecké“ brýle. Poslední den byl věnován ručním pracím. Děti si vyrobily pískové obrázky a krabičky z papíru na památku. Vyfotografovaly se ve fotokoutku, zahrály si minigolf, vykoupaly se v jezírku a na úplný závěr tábora se sešli rodiče, děti i všichni vedoucí a tábor ukončili slavnostním vyhodnocením a zmrzlinovou párty.

Děti si odnesly dárky, které věnovaly všechny organizace podílející se na realizaci tábora. Plzenskenovinky.cz informovala Andrea Vlčková, metodik prevence kriminality MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mp)