Svátek má: Radek

Regiony

Velikost textu:

Děti z Plzeňska zkoušejí novou výuku na vlastní kůži

Děti z Plzeňska zkoušejí novou výuku na vlastní kůži

Novou výukou si aktuálně prošli i školáci z Klatov a Plzně. Minulý týden vyvrcholila výuka klatovských dětí prodejními jarmarky, na nichž se pokusili své čerstvě nabyté vědomosti zúročit.

Jarmark v Klatovech
11. května 2018 - 07:00

Zásadně zvýšit finanční gramotnost společnosti a zejména mladé generace a učinit finanční vzdělávání pevnou součástí vzdělávacích osnov základního školství u nás, to je cílem projektu Abeceda peněz. Získal už akreditaci MŠMT a také přízeň stovek dětí a desítek jejich pedagogů.

„Děti se díky Abecedě peněz seznámily s tím, jak fungují půjčky a investice i jak se vypočítá cena výrobku. Překvapily mě, jak dobře počítaly a jak projevovaly obchodního ducha. Operativně upravovaly cenu, když bylo potřeba, nebo motivovaly zákazníky drobnými dárky k většímu nákupu. Chlapci se postarali o reklamu, oslovovali kolemjdoucí, vysvětlovali jim, co se děje a velmi hezky je zvali ke stánkům,“ popisuje klatovská učitelka Mirka Zámečníková. Její třída nakonec utržila 12 421 tisíc a dopřeje si outdoorový výlet s přespáním. Její kolegyně Hanka Poláková nejvíce ocenila úvodní exkurzi v bance. „Pro děti byla připravená stanoviště, na kterých se velmi srozumitelným způsobem seznámily s fungováním peněžního ústavu,“ říká s tím, že její třída se za vydělaných 10 611  korun chystá na výlet na Šumavu.


V nejbližších dnech čeká podnikatelská premiéra také děti z Plzně. Přijďte je na jarmark podpořit! Polovinu výdělku chtějí věnovat na psí útulek.

10.5. se na jarmarku představili čtvrťáci ze ZŠ Plzeň Růžovka.  Od 14 do 18 hodin v pobočce ČS v OC Luna, malovali na obličej a prodávali cukrovinky, drobné dekorační předměty, bylinky i sazenice.

V pátek 11.5. pak čeká jarmark jejich spolužáky ze ZŠ Plzeň Růžovka – Litice. Plzenskenovinky.cz informovala Marta Vokurková.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:m.vokurková)