Svátek má: Tereza

Regiony

Velikost textu:

Děti z kroužku „Malý strážník“ besedovaly se strážníky o pyrotechnice

Děti z kroužku „Malý strážník“ besedovaly se strážníky o pyrotechnice

Ve středu odpoledne zavítaly děti z kroužku „Malý strážník“ do Perlovy ulice, kde sídlí Městská policie Plzeň.

Děti z kroužku „Malý strážník“
1. prosince 2017 - 07:00

Metodička prevence kriminality Andrea Vlčková si pro děti připravila besedu na téma Pyrotechnika. Vzhledem k blížícímu se času vánočnímu a příchodu Nového roku chtěla děti upozornit na nebezpečí spojené s používáním zábavní pyrotechniky. Kromě tohoto tématu byly děti upozorněny i na nebezpečí spojené s nálezem například válečné munice. Informovala, jak se v tomto případě zachovat, koho přivolat na místo a hlavně děti upozornila, aby se ničeho nedotýkaly a rozhodně, aby si tento nález nikam neodnášely. 

Děti také vyzkoušela ze znalosti tísňových linek a z toho, co všechno musí sdělit, když už na některou z těchto linek zavolají. To, že všechny dotazy děti zodpověděly, nebylo překvapující, protože kroužek vede dlouholetý zaměstnanec MP Plzeň Jaroslav Frömer a Ivana Jeslínková ze SVČ Radovánek. Děti jsou dlouhodobě seznamovány nejen s touto problematikou, ale i s dalšími situacemi a nebezpečími, které mohou „Malé strážníky“ ohrožovat.


Kromě tohoto zájmového kroužku děti navštěvují ještě i dramatický kroužek, kde si děti se strážníky vyrobily adventní věnce, aby společně oslavily konec roku a Vánoce. Při této příležitosti byly děti rovněž poučeny o bezpečnosti při zapalování svíček nebo prskavek.

Zájmových kroužků se účastní především děti předškolního věku i žáci 1. stupně. Z přednášky o pyrotechnice si děti odnesly drobný dárek.

Plzenskenovinky.cz informovala Andrea Vlčková, metodik prevence kriminality MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:mp)