Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Deset milionů korun na rozvoj sportovních zařízení a areálů

Deset milionů korun na rozvoj sportovních zařízení a areálů

Rada města Plzně schválila vyhlášení dotačního programu na rekonstrukce, opravy a výstavby sportovních zařízení, areálů a související infrastruktury na území města Plzně.

Ilustrační foto
5. listopadu 2018 - 07:00

Celkem, už počtvrté v historii, je město připraveno rozdělit 10 milionů korun na projekty neziskových subjektů, jež pomohou zlepšit sportovní infrastrukturu. Peníze město sdružilo ve svém fondu rezerv a rozvoje spolu se čtyřmi největšími obvody. Program vyhlašuje od roku 2016, za peníze již byla například podpořena výstavba fotbalového hřiště v areálu SK Petřín v Lobezské ulici, vybudováno hřiště na petanque v režii Sportovního klubu neslyšících Plzeň, vyměněny mantinely pro cyklistický klopený ovál na Slovanech a další.

„Chceme podpořit konkrétní projekty na rekonstrukce, opravy a výstavby nových zařízení, a to hlavně projektů neziskových subjektů. Ty totiž mají omezenou možnost získat peníze z vlastních zdrojů a činnosti, nicméně jejich přínos je obrovský, zajišťují totiž aktivní využití volného času občanů, především dětí a mládeže,“ řekl radní pro oblast podpory podnikání a sportu Petr Chvojka.

Žadatelem o podporu může být pouze organizace vykazující na území města Plzně sportovní činnost po dobu minimálně tří let před podáním žádosti a za podmínky, že taková činnost je její hlavní, případně většinová aktivita. Žadatel musí být zároveň vlastníkem sportovního zařízení, na jehož rekonstrukci či výstavbu je v programu žádáno, nebo má takové zařízení v nájmu či výpůjčce na dobu nejméně pěti let ode dne vyhlášení tohoto dotačního programu. Žadatelem ovšem nemůže být organizace, která má takové zařízení v nájmu či výpůjčce od města Plzně. Maximální výše podpory jednomu subjektu může činit 500 tisíc korun, finanční spoluúčast žadatele musí činit minimálně 15 procent poskytnuté podpory. Žádosti o dotace se budou podávat od 2. do 31. ledna 2019.

Plzeň získala dotaci na rozšíření kamerového systému

Celková výše podpory vypsaného dotačního programu činí 10 milionů korun, příspěvek města Plzně činí 3,363 milionu korun, Městský obvod Plzeň 1 přispěl částkou 1,829 milionu korun, Městský obvod Plzeň 2 částkou 1,439 milionu korun, Městský obvod Plzeň 3 částkou 2,393 milionu korun a Městský obvod Plzeň 4 částkou ve výši 976 tisíc korun.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Eva Barborková, tisková mluvčí Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch.mmp)