Svátek má: Tomáš

Regiony

Velikost textu:

Den otevřených dveří plzeňské lékařské fakulty bude letos online

Den otevřených dveří plzeňské lékařské fakulty bude letos online

Virtuální prohlídky budov lékařské fakulty umožní nový 3D model.

Plzeňská lékařská fakulta
25. ledna 2021 - 07:00

Ani v letošní složité situaci nepřijdou zájemci o studium medicíny o možnost prohlédnout si prostory Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy. V rámci Dne otevřených dveří, který se uskuteční 27. ledna v online podobě, bude možné projít si jednotlivé budovy virtuálně za pomoci nově vytvořeného 3D online modelu prostor. Prohlídky budou živě komentovat současní studenti medicíny, připravena je rovněž přednáška na téma Jak se studuje na Lékařské fakultě v Plzni či rady, jak správně vyplnit přihlášku. Ke Dni otevřených dveří se bude možné připojit 27. 1. od 9 do 14 hodin v online prostředí MS Teams na odkazu https://1url.cz/@lfp.

Letos poprvé v historii fakulty se dveře otevřou online formou a uchazeči si budou moci fakultu prohlížet z pohodlí svých domovů. Hlavním cílem Dne otevřených dveří zůstává představit lékařskou fakultu budoucím zájemcům co nejvěrněji a usnadnit jim tak rozhodování, zda je pro ně studium medicíny to pravé. V tom by jim měla pomoci přednáška proděkana pro studium prof. MUDr. Jiřího Ferdy, Ph.D., která uchazeče provede studiem od jeho základů až ke klinické medicíně a vysvětlí jeho strukturu, logiku a návaznosti. V průběhu dne zazní hned dvakrát, v 9 a ve 12 hodin. Po jejím skončení budou vždy následovat praktické rady pro podávání přihlášek v podání vedoucí studijního oddělení Mgr. Martiny Buriánkové.

V mezičase mezi přednáškami provedou současní studenti medicíny zájemce virtuální 3D prohlídkou prostor lékařské fakulty. „Uchazeči o studium se díky této novince, která bude i nadále dostupná na našem webu, podívají do historických budov fakulty, jakými jsou Procháskův či Pavlovův ústav, ale samozřejmě také do Univerzitního medicínského centra – nového kampusu, který postupně vyrůstá v těsném sousedství fakultní nemocnice na Lochotíně,“ zve tisková mluvčí plzeňské lékařské fakulty Barbora Černíková.

V rámci Dne otevřených dveří nebude chybět ani okénko do studentského života – studenti sami představí své spolky, které na fakultě působí: Medicus Pilsensis, IFMSA, Life Saving Support a Sdružení studentů stomatologie ČR.

Zájemci o studium medicíny se mohou už nyní na webu plzeňské fakulty podívat na to, jak o ní mluví její děkan prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D., a jak vidí studentský život medik z 5. ročníku Martin Polívka. Trvale ke zhlédnutí je rovněž netradiční video prohlídka fakulty s investigativním novinářem Jankem Rubešem.Online Den otevřených dveří Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy se koná ve středu 27. ledna 2021, od 9:00 – 14:00 hod, v online prostředí MS Teams na odkazu https://1url.cz/@lfp.

Na hradě Hřídelík bylo vězení pro provinilé kněze

Plzenskenovinky.cz informovala Ing. Barbora Černíková, Univerzita Karlova, Lékařská fakulta v Plzni.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:lfp)