Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Čtyřletý dotační program přinese žadatelům více jistoty

Čtyřletý dotační program přinese žadatelům více jistoty

Plzeň vyhlašuje čtyřletý dotační program v oblasti prevence kriminality a protidrogové prevence, ten žadatelům přinese více jistoty.

Den s Městskou policií, ilustrační foto
13. října 2021 - 07:00

Rada města Plzně schválila vyhlášení víceletého dotačního programu v oblasti prevence kriminality a protidrogové prevence pro období 2022 až 2025. Nový systém financování přechází z jednoletých dotačních programů na čtyřleté, přinese tak více jistoty žadatelům. Předpokládaný objem finančních prostředků pro celé období je alokován na 10,2 milionu korun. Žádosti budou přijímány od 12. do 19. listopadu 2021.

„Nový systém na čtyřleté období zajistí poskytovatelům vyšší míru jistoty a stabilitu v plánování rozvoje svých služeb. Dotační systém cílí na podporu organizací, které realizují programy zaměřené na předcházení společensky nežádoucích jevů a jejich nejzávažnější formě – trestné činnosti,“ uvedl radní města Plzně pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký.

Plzeň chce pomoci dlužníkům využít Milostivé léto

Dotaci město poskytne zejména organizacím, které realizují projekty s dlouhodobým charakterem činnosti, které mohou přispět k řešení aktuální bezpečnostní situace ve městě jak v oblasti prevence kriminality, tak v oblasti protidrogové prevence. Žadatel musí mít sídlo na území města Plzně, nebo provozovat svou činnost či projekt na území města Plzně. Město Plzeň vyhlašuje dotační systém v této oblasti déle než 15 let. Dotační program bude zveřejněn na webu www.plzen.eu/urad/granty-a-dotace

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Eva Barborková, tisková mluvčí Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch.mp.)