Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

ČEZ Distribuce pomáhá rozvoji průmyslové zóny Tachova

ČEZ Distribuce pomáhá rozvoji průmyslové zóny Tachova

Čtyři měsíce trvající strategická stavba na rozšíření technické infrastruktury v průmyslové zóně na severovýchodním okraji města Tachov za 8,5 milionů korun je dokončena.

Průmyslová zóna Tachov
5.leden 2016 - 12:00

Posílená distribuční soustava zajistí nově náhradní napájení a umožní i připojení nových odběrných míst při dalším rozvoji průmyslové zóny.

Dosáhnout tohoto cíle nebylo jednoduché. „Stavbě předcházelo skoro tří a půl leté, poměrně složité veřejnoprávní projednávání. Bohužel nebylo možné získat souhlasy vlastníků klíčových pozemků v původní trase dle zadání a tak jsme museli hledat jiná řešení,“ vysvětluje Jiří Kudrnáč, ředitel úseku Obnova a údržba distribuční sítě a doplňuje: „Částečně jsme změnili technické řešení stavby a část venkovního vedení jsme nahradili kabelovým. Nakonec se nám s těmito změnami podařilo stavbu projednat.“

To potvrzuje i starosta města Tachov Jiří Struček:„Je skvělé, že se nakonec vše podařilo, protože rozšíření průmyslové zóny přinese lidem z Tachova a okolí nová pracovní místa.“

Při stavbě se musely např. upravit vzdušné vývody vedení 22 kV či původní dvousloupovou trafostanici nahradit trafostanicí umístěnou na koncovém stožáru. Kromě těchto úprav bylo postaveno nové propojovací vedení v napěťové hladině 22 kV, které je částečně venkovní a z části kabelové.


ČEZ Distribuce, a. s., se sídlem v Děčíně provozuje na území České republiky vedení v délce 162 583 km, což je délka větší než 4x obvod Země, s více jak 3,5 mil. odběrných míst. Postupnou modernizací, plánovanou rekonstrukcí zařízení distribuční soustavy a zlepšováním obsluhy klientů stabilně zajišťuje kvalitní a spolehlivé dodávky elektřiny a plní měnící se požadavky klientů a partnerů. Cílenými investicemi do distribučního zařízení je umožňován další rozvoj infrastruktury a vytvářen prostor investorům a tím i novým pracovním místům v regionech, ve kterých operuje ČEZ Distribuce.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.)