Svátek má: Radek

Regiony

Velikost textu:

Bolela ho hlava, strážníci mu naměřili 2,75 promile alkoholu

Bolela ho hlava, strážníci mu naměřili 2,75 promile alkoholu

Zdravotnická záchranná služba vyjížděla v sobotu v noci k případu do centra města. Hlídka městské policie na náměstí Republiky našla během pochůzky muže, který potřeboval jejich pomoc.

Ilustrační foto
8. května 2018 - 07:10

Dvaatřicetiletý muž, jenž seděl na chodníku a byl opřen o zeď domu, si stěžoval na svůj předchozí kolapsový stav, se kterým byl nedávno údajně hospitalizován. Přitom zmiňoval fakt, že ho brní hlava a hovořil opětovně o obavě, že by se mohl kolaps opakovat. Záchranáři muže převezli k dalšímu vyšetření do nemocnice na Lochotíně. Před transportem se muž ještě podrobil dechové zkoušce. Jejím výsledkem byla naměřená hladina alkoholu 2,75 promile.

Skleněná výplň z okna zranila procházející ženu

V neděli odpoledne vyslal operační strážník hlídku městské policie do jedné z restaurací na Borech, kde mělo docházet k fyzické potyčce.
Přímo před provozovnou zastihli dvaadvacetiletého muže se zakrvácenýma rukama. Hlídce na otázku co se mu stalo, prohlašoval, že praštil pěstí do zdi, k napadení možná došlo v baru. Jenže v restauraci strážníci nalezli devětatřicetiletého muže s obličejem od krve. Ten tvrdil, že ho na toaletách z neznámých důvodů napadl cizí muž, pěstí do obličeje. Při řešení události začal mladý muž staršímu vulgárně nadávat a jeho urážkám se nevyhnula ani hlídka městské policie. S hlídkou mladík nespolupracoval, dokonce se pokusil z místa posléze utéct, a to i přes výzvu, aby na místě setrval do vyřešení celé věci, ale v tom mu bylo zabráněno a skončil s rukama v poutech. Celou záležitost si pak na místě převzala k dořešení PČR.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.


(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.)